Asus GTX 760 sistemim için kasa tavsiye

:) Dik durucak ama kasayıda isterseniz yan yatırarak kullanabilirsiniz. Dik durmasıda herhangi bir sorun teşkil etmez. Sorun olucak olsa "Corsair" gibi bir marka mutlaka akıl ederdi. Air 540'kın tek eksi tarafı bana göre sadece ön tarafında toz koruması mevcut diğer 2 taraf için ayritten mıknatıslı toz korumadan almak gerekiyor.
Hocam kusura bakma yoruyorum seni ama, bu kasanın soğutucu alanı 170mm benim takacağım soğutucu en az 280mm olacak. Obsidian 900D hakkındaki fikirlerin nedir ? Veya Graphite 780T'ye 280mm sıvı soğutucu takılır mı ?

900D "Custom Water Cooling" denen olay için güzel bir kasa. Eğer yapmayacaksan 760T alabilirsin.

900D "Custom Water Cooling" denen olay için güzel bir kasa. Eğer yapmayacaksan 760T alabilirsin.
Hocam zaten sıvı soğutma (water cooling) için benim bu kasa arayışım. Hatta GPU'ya bile sıvı soğutma takabilirim. Ama ben diyorumki 900D almasam 780T alsam da benim bu ihtiyaçlarımı karşılar mı ?

Hocam zaten sıvı soğutma (water cooling) için benim bu kasa arayışım. Hatta GPU'ya bile sıvı soğutma takabilirim. Ama ben diyorumki 900D almasam 780T alsam da benim bu ihtiyaçlarımı karşılar mı ?

All-in-one sıvı soğutma sistemleri ile Custom sıvı soğutma sistemleri arasında devasa kalite ve fiyat farkı var. Benim anladığım kadarıyla siz All-in-one istiyorsunuz. Yani Corsair H100, H110 gibi.

Kasa olarak kişisel önerim Corsair Obsidian 750D. Ben de bu kasayı alacağım. Yeter de artar size.

All-in-one sıvı soğutma sistemleri ile Custom sıvı soğutma sistemleri arasında devasa kalite ve fiyat farkı var. Benim anladığım kadarıyla siz All-in-one istiyorsunuz. Yani Corsair H100, H110 gibi.

Kasa olarak kişisel önerim Corsair Obsidian 750D. Ben de bu kasayı alacağım. Yeter de artar size.
Aynen hocam malumunuz yaz ayları yaklaşıyor kasamın içi nekadar ferah olursa bende okadar ferah olurum, ama kasanın içi sıcak olursa parçalar soğuk kalamazsa ben antartikada da olsam sıcak terler dökerim. Benim aslında sormak istediğim şu hocam şimdi graphite 780T mi ? Yoksa Obsidian 900D mi ? bu ikisi arasında kararsızım, şüphe ettiğim durum şu; Ben graphite 780T alsam soğutma konusunda sınırsız imkan tanıyabilir mi ? 900D malum baya büyük ama 900D alsam bu büyüklük fazla mı gelir ? graphite 780T alsam küçük mü gelir ?

Aynen hocam malumunuz yaz ayları yaklaşıyor kasamın içi nekadar ferah olursa bende okadar ferah olurum, ama kasanın içi sıcak olursa parçalar soğuk kalamazsa ben antartikada da olsam sıcak terler dökerim. Benim aslında sormak istediğim şu hocam şimdi graphite 780T mi ? Yoksa Obsidian 900D mi ? bu ikisi arasında kararsızım, şüphe ettiğim durum şu; Ben graphite 780T alsam soğutma konusunda sınırsız imkan tanıyabilir mi ? 900D malum baya büyük ama 900D alsam bu büyüklük fazla mı gelir ? graphite 780T alsam küçük mü gelir ?

Bu iki kasa, yani 780T ve 750D seni kesinlikle üzmez. Hangisi gözüne hoş geliyorsa ya da kullandığın eşyalara renk veya biçim olarak uyuyorsa onu al. Neden 900D demedim de 750D dedim. Çünkü 750D her türlü yetip de artacağı için. 750D ile 780T'yi kıyaslayabilirsin. 750D ve 780T'ye, kasadaki harddisk kafesleriyle oynayarak her türlü soğutma sistemi takabilirsin. Fakat 900D'nin olayı ise tümüyle Custom sıvı soğutma için tasarlanmış olması.

Custom sıvı soğutmadan kastım;
900d.jpg

900d2.jpg

Dostlarım karar verdim obsidian 900D sipariş edeceğim birazdan. Koyacağım H110'u boşta kalan heryere fan takacağım. Teşekkürler herkeze.

780T sizi üzecek bir kasa değil. 900D ultra tower bence custom sıvı soğutmayı düşünmüyorsanız 780 T alın. Hem dış görünüş olarak daha yakışıklı 780 T. =) Vatana gidip ikisine de bakabilirsiniz. Corsair H110 gibi bir soğutucu düşünüyorsanız çok rahat uyuyor 780T ye. Corsair 500 R kullanıyorum işimi görüyor ama gözüm 780 T 'de inceleme fırsatım olmuştu.

Burada daha ucuz Vatan Bilgisayarda 1400 ₺.
Corsair CC-9011022-WW Obsidian Series 900D Super Tower Psu'suz Kasa | sanalmarketim
inventus.com.tr: CORSAIR OBSIDIAN 900D-USB 3.0 kasa - inventus

780T sizi üzecek bir kasa değil. 900D ultra tower bence custom sıvı soğutmayı düşünmüyorsanız 780 T alın. Hem dış görünüş olarak daha yakışıklı 780 T. =) Vatana gidip ikisine de bakabilirsiniz. Corsair H110 gibi bir soğutucu düşünüyorsanız çok rahat uyuyor 780T ye. Corsair 500 R kullanıyorum işimi görüyor ama gözüm 780 T 'de inceleme fırsatım olmuştu.

Burada daha ucuz Vatan Bilgisayarda 1400 ₺.
Corsair CC-9011022-WW Obsidian Series 900D Super Tower Psu'suz Kasa | sanalmarketim
inventus.com.tr: CORSAIR OBSIDIAN 900D-USB 3.0 kasa - inventus
Hocam sanalmarketimden sipariş ettim 1123 TL en ucuz orasıydı. Herkeze teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı