ASUS GTX1660 Ti Dual ısınma sorunu

keremE

Centipat
20 Temmuz 2019 tarihinde ASUS 1660 Ti Dual Ryzen5 2600 lü bir sistem aldım fakat ekran kartı sıcaklıgı oyunlarda minimum 80 derecede çalısıyor. Masaüstünde bile minimum 40-45 bu normal mi? Bana biraz fazla gibi geliyor bu değerler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boşta 40-45, yükte 80 derece kabul edilebilir, daha üzerine çıkmaya başlarsa problem diyebiliriz. Sıcaklığı kasanın hava akışı, fan sayısı, hatta kasanın nerede durduğu bile etkileyebilir.

Evet o kadar ısınması normal. Aynı ekran kartının bende rog serisi var. Boşta 35 derecede falan çalışıyor. O da güçlü fan bloğu ve 3 fanı sayesinde. Yani senin değerlerin normal.

kasada içeriye hava alan 3 fan,egzoz olarak 1fan var kasada camını çıkarttım içerideki sıcak hava çıksın diye birazda olsa sıcaklık düştü cevaplarınız için teşekkür ediyorum fan hızını falan arttırsam belki sıcaklığı biraz daha düşürebilirim bunun için hangi programı kullanmalıyım ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…