Asus GTX760 Sıcaklık Değerleri

Kasanın arkasında ki ekzos fanı var sadece. Deneyip sonucu yazabilirseniz çok sevinirim. En azından karşılaştırma şansımız olur.
Tamam diğer fanları iptal edip deneyeceğim...
Yalnız hava sirkülasyonundan olsaydı boşta 30 derece olmazdı demeyin.
Hava akışı yüksek sıcaklıklarda önemli zaten...
Ben diğer fanları açsamda açmasamda boşta iken sıcaklık en fazla 1-2 derece farkediyor.
Sadece egzoz fanı ile dediğiniz gibi 30 derece oluyor, fanları açınca yine 29-30 oluyor.
Ama yükte iş değişiyor. Dediğim gibi sıcaklık ölçmedim ama bir keresinde fanları açmayı unuttum, sadece egzoz fanı varken işlemci fanı da ekran kartı fanı da deli gibi dönmeye başladı.
Bence kartınızda sorun yok, akşam ben test edeyim anlarız...

Ben olsam PC'ye format atardım ekran kartını servise göndermeden. Birde öyle dene istersen.

Formatlık bir durum değil gibi. Sistem boştayken de ekran kartının sıcaklık değeri yüksek olsaydı dediğinizi denerdim ancak öyle bir durum yok. 
Ben olsam PC'ye format atardım ekran kartını servise göndermeden. Birde öyle dene istersen.
Bu arada sağolun yorum için.

Hayır dostum fanları devre dışı değil, fanların kontrolünü yani ısıya göre dönüş hızını devre dışı bırakacaksın. Bu sayede kasa fanları sürekli son devir hızda dönecektir.

Kasan 4 kenarı kapalı bir dolap gibi bir yerde ise masanın üzerine çıkar, yan kapağı aç. MSI After programını kur. Oyun içerisinde iken ekran kartının ısı değerlerine bak.
80 derecelik bir ısıya çıkıyor mu ?
80 derecelik ısıya ne kadar sürede çıkıyor ?

Hayır dostum fanları devre dışı değil, fanların kontrolünü yani ısıya göre dönüş hızını devre dışı bırakacaksın. Bu sayede kasa fanları sürekli son devir hızda dönecektir.

Kasan 4 kenarı kapalı bir dolap gibi bir yerde ise masanın üzerine çıkar, yan kapağı aç. MSI After programını kur. Oyun içerisinde iken ekran kartının ısı değerlerine bak.
80 derecelik bir ısıya çıkıyor mu ?
80 derecelik ısıya ne kadar sürede çıkıyor ?

Tamam hocam deneyeceğim sağolun. Kasa açıkta, ancak yan kapağını açıp öyle denerim.

Ona hiç bakmadım :( Ancak şöyle diyeyim multiplayer da bir harita oynamak yeterli oluyor 80 civarı oluyor kesinlikle.
Az önce 20 dakika Arma 3 oynadım sadece egzoz fanı ile hemen 64-65'lere geldi fazla uzun deneyemedim.
Fanları açınca 55 ile oynadım en fazla...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı