Asus GTX950 STRIX vs MSI GTX960 2GB

Merhaba arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi ekran kartı almak istiyorum fakat kararsız kaldım.

İki ekran kartı arasında da fiyat farkı yok. Oyunlarda hangisi daha iyi performans verir ? Sizce hangisini tercih etmeliyim ?
Seçimin sadece bu iki kart arasında ise şahsen kullandığım ve çok memnun olduğum msi gtx 960 2gb modelini öneririm. Bariz performans farkı var.

İkinci hane kartın gücünü belirler. Bu durumda gtx 960 daha iyi bir seçim olacaktır.
Önceden perfomans karşılaştırmalarında bu bakış açısı doğru idi. Bu günlerde bu değişti sebebi gtx 1060 gtx 980 ile eşdeğer performansta. Gtx 970 ten kesinlikle daha iyi olduğu için bu yöntem artık sağlıklı değil ;)

Önceden perfomans karşılaştırmalarında bu bakış açısı doğru idi. Bu günlerde bu değişti sebebi gtx 1060 gtx 980 ile eşdeğer performansta. Gtx 970 ten kesinlikle daha iyi olduğu için bu yöntem artık sağlıklı değil ;)
Hocam her seriyi kendi içinde karşılaştırmak lazım. Tabi 10 serisi çıkınca diğerleri deney gibi kaldı [emoji38]

Hocam her seriyi kendi içinde karşılaştırmak lazım. Tabi 10 serisi çıkınca diğerleri deney gibi kaldı [emoji38]
Geçen yıl haziran ayında bilgisayarı topladım. 1 yıl içerisinde çıkan ekran kartları , parçalar ile neredeyse soğumaya başladım. Bu gidişle günlük işler için bir laptop ve oyun için bir konsol almak daha cazip gelmeye başladı. Sadece orta üst sınıf ekran kartı bir konsol fiyatı oldu. Kafamda deli sorular. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı