Asus H170 Pro Gaming RAM Slotları Çalışmıyor

hayhaybaskan

Hectopat
Daha fazla  
Daha yeni Asus H170 Pro gaming anakart ve kingston hxperx fury 4x2 gb ddr4 2400 mhz ram var. Sıkıntım şu, ben RAM'leri takıp dual channel yapmak istediğimde pc açılıyor ama ekrana görüntü vermiyor. Tüm ram slotlarını denedim dimm a1 ve dimm b1 çalışmıyor. Yani ilk iki ram slotu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modülleri tek tek taktığınızda görüntü alabiliyorsanız BIOS'u güncelleyin. Görüntü alamıyorsanız diğer bileşenlerin montajında bir sorun olabilir.
Tek tek denediğimde de sıkıntı devam ediyor. Acaba son 2 Ram slotuna takıp dual yapamaz mıyım?

Daha yeni Asus H170 Pro gaming anakart ve kingston hxperx fury 4x2 gb ddr4 2400 mhz ram var. Sıkıntım şu, ben RAM'leri takıp dual channel yapmak istediğimde pc açılıyor ama ekrana görüntü vermiyor. Tüm ram slotlarını denedim dimm a1 ve dimm b1 çalışmıyor. Yani ilk iki ram slotu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Çift kanal için bellekleri DIMM A2 ve DIMM B2 ye takmayı denediniz mi?
Siyah slotlara mı yoksa gri slotlara mı taktınız?

Bana resmini çekip atabilir msiniz?

Çift kanal için bellekleri DIMM A2 ve DIMM B2 ye takmayı denediniz mi?
Siyah slotlara mı yoksa gri slotlara mı taktınız?

Bana resmini çekip atabilir msiniz?
Hocam 1 ve 3. RAM slotları siyah 2 ve 4. gri ve anakartın kitapçğında 1 ve 3 e takın diyor. Taktığımda pc açılıyor ama 15 saniye çalışıyor(bu sırada ekrana görüntü gelmiyor) sonra fanlar yavaşlıyor ve tekrar hızlanıyor ama ekran görüntü gelmiyor. 2 ve 4. Slota takıncada aynı sorun oldu. 3 ve 4e taktığımda sorun çözüldü.

Hocam 1 ve 3. RAM slotları siyah 2 ve 4. gri ve anakartın kitapçğında 1 ve 3 e takın diyor. Taktığımda pc açılıyor ama 15 saniye çalışıyor(bu sırada ekrana görüntü gelmiyor) sonra fanlar yavaşlıyor ve tekrar hızlanıyor ama ekran görüntü gelmiyor. 2 ve 4. Slota takıncada aynı sorun oldu. 3 ve 4e taktığımda sorun çözüldü.

Hocam bellekleri başka bir ana kartta dener msiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı