Asus H61M-K Bios RAM Hız Ayarı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

extreme12

Hectopat
İlk sorum ;
1333MHz gözüken ramlarım üzerindeki 1600 MHz yazıyor. Ama 1333 MHz çalışıyor. Bu durumda resimdeki Auto yazan yerden 1600MHz yapmak istiyorum fakat PC yniden başlatılınca hata veriyor ve bios kendiliğinden 1333MHz ye alıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim.

İkinci sorum ise ;
Bios ayar rehberinde anlatığınız üzer kolay overclock yapıyorum fakat Tek değien Quiet tarafı oluyor(PC save and restart yapıyorum.). Performance tarafında hiç bir değişiklik olmuyor ne ramlar nede işlemci 1MHz bile kıpırdamıyor.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Üçüncü sorum ise ;
Bios update'i nasıl yapılır videonuzda izledim ama aklıma bir soru takıldı bios update edildikden sonra Pc format atmamız gerekiyor mu? Yoksa update oldukdan sonra hiç bir şey olmamış gibi devam edebiliyor muyuz?

Şimdiden teşekkür ederim. İyi günler herkese.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen ilk önce bios update yap, diğer sorunlarına sonra bakarız. Videoda izlediysen 1866mhz ramler O.C yapıldığı halde 1600mhz olarak çalışıyordu.
Bios güncellemesi ardından format atmana gerek yok.

Ram'i 1600MHz yapma (SypeR tarafından yazıldı) :
RAM'i 1600'de çalıştırman için yapman gerekenler ;

( Eğer Advanced Settings menüsünde isen gerek yok ) Öncelikle F7'ye basıp Advenced Settings ekranına geçiş yap.
Daha sonra AI Tweaker menüsüne gel.
DRAM Frequency başlığını seç ve DRAM hızını 1600 MHz olarak seç.
Exit butonuna bas ve "Save Changes and Reboot System" butonuna basıp yaptığın ayarları kalıcı hale getir.

( Eğer Advanced Settings menüsünde isen gerek yok ) Öncelikle F7'ye basıp Advenced Settings ekranına geçiş yap.
Exit butonuna bas ve "Save Changes and Reboot System" butonuna basıp yaptığın ayarları kalıcı hale getir.

Arkadaşım yapıyor ama hata veriyormuş.

Cagilberk Bey, dediğinizi yaptım fakat ''Başlangıç onarma'' ekranı karşıma çıktı ve işlem bittikten sonra Windows açılmıyor. Neden olabilir?

DVD'yi takıp onarmayı deneyin. Bu işlemle Windows'un alakası yok. İşletim sistemi olarak (yoksa) Windows 8.1 öneririm.

Hala ramlar'ımı 1600MHz ye çıkaramadım bahsettiğiniz bölüm bende bulunmuyor.

Bios falan yardım etmeyecek i3 2130 1033 mhz ve 1333 mhz çalışır. Yani bios güncel olsa da bir şey değişmez.

Bios falan yardım etmeyecek i3 2130 1033 mhz ve 1333 mhz çalışır. Yani bios güncel olsa da bir şey değişmez.
Teşekkür ederim bilgi için işlemciyide yeni almışdım artık kalıcak ozaman bu şekilde. Tekrar teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı