ASUS H81 Gamer mı MSI Z97A GAMING 6 mı ?

FFaruk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu iki anakart arasında kaldım sizce hangi anakart arkadaşlar.

MSI Z97A GAMING 6 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3300MHz(O.C.) M.2 + USB 3.1 Anakart

ASUS H81 GAMER Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz DVI&VGA Anakart

Arkadaşlar yardım edin asus mu msı mı bilemedim. Hangi anakart daha iyi kutu içeriği daha zengin? Ben bu anakarta intel core i3 4170 alıcam ve overclock yaparım belki ama bu işlemci yeterli ise overclock yapmam. Ayrıca asus anakart overclock a izin veriyor mu sizce hangi anakart ve overclock yapıyım mı? Tabi izin veriyorsa bu iki anakartın fiyatları aralığında tavsiye edebilirsiniz tabi iyi performans alabilicek miyim ve over clock a izin veriyor mu? Tavsiye edeceğiniz anakartlar arasında yardım edersiniz sevinirim. Teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ3 4170 e O.C yapılmıyor. Sonunda K ibareli işlemcilere O.C yapabilirsniz. Bütçe varsa Z97 chipset li bir anakart daha iyi olacaktır.

İşlemciniz çarpan kilidi kapalı olduğu için sadece voltajı artırıp çok az miktarda O.C. yapabilirsiniz. Bunun yanında MSİ 'ın anakartı daha güncel bir çipset kullandığı için msi almanızda fayda var.

Arkadaş kimsede demiyor'ki işlemciden pahalı anakartmı alınır! Arkadaşım bu iki anakart arasında dağ gibi fark var. Şimdi bu fark'dan bahsetmeyeceğim, H81 yonga setli sıradan bir anakart alıp işlemciyi'de 4460 ve daha üstü yap. Zaten İ3 4170 OC edilemez. Bütçeni belirt güzel bir kombinasyon yapayım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı