ASUS H81M-K BIOS Sürümünü Geri Alma

ferdi_turan_

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknik Destek Personeli
İyi akşamlar. Hocam ASUS H81M-K model anakart. Birkaç ay önce BIOS'u Sürüm 3602'ye yükselttim. Yükseltme nedenim Windows 10'da ekran kartının tam perfomanslı çalışmaması. Oyunlarda sürekli hata vermesi ve mavi ekrana düşme gibi durumlar. Bu yüzden BIOS'u yükselttim belki düzelir diye. Şu an son sürüm ama sorun yine devam ediyor. Bu yüzden Windows 7 yükledim herhangi bir sorun yok. Yalnız tek sorunum şu: Bilgisayarı her yeniden başlatmamda BIOS ekranında 15-20 saniye bekliyor. Klavye o esnada çalışmıyor. Daha sonra bilgisayar hızlı bir şekilde açılıp normal kullanıma geçiyorum. Bilgisayarda 120 GB Kingston SSD mevcut. Şimdi BIOS'u bir eski sürüm olan 3601'e veya daha alt sürümlere çeksem bir sorun olur mu?

1.JPG
2.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun BIOS güncellemesinden dolayı olduğunu düşünmüyorum. BIOS'u default ayarlara döndürüp kaydederek çıkın ve tekrar deneyin. BIOS sürüm düşürme sıkıntılı bir iş.

Maalesef default ayarına çektim düzelmedi. Bios update yapana kadar böyle bir sıkıntım yoktu. Sürüm çok eski diye yükseltme yaptım yaptığıma pişman oldum diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı