ASUS HD7850 DCU II Ekran Kartı Sıcaklığı

• Konuyu başlatan OceanWave
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 880
O

OceanWave

Ziyaretçi
Arkadaşlar az önce kartımı test etmek amaçlı oyun açtım. Call of duty black ops 2 oyununda kart 71 derece gördü fazla mı sizce ? ASUS HD7850 DCU II

AIDA64 programı ile ölçtüm. Oyunda özelliklerde ne bulduysam en sona getirdim. Fps 60 ' tan aşağı inmedi. En fazla 71 derece gördüm dahada oynasaydım çıkardı diye düşünüyorum. Fan hızı ise hep 1000 ve küsür rpm ile döndü ekran kartının. İşlemci ise en fazla 50 derece fan hızı 4000 rpm.

Çok yüksek sayılmaz Amd işlemci var üzerinde ısınması normal. Benim kart'da 62c görüyor şimdi önünde bir tane fan var 50'den aşşağı düştü. Bakın Direct CU II soğutması havayı boruların üzerine çeker, yani kasanın zeminine içeri kafa alıcak şekilde bir fan takarsanız direk kartın üzerine hava verir ve ısı boruları daha fazla soğur, ayrıca kapağa'da tam ekran kartının karşısında fan takma yeri vardır, o taktığınız fan'da havayı dışarı vererek sıcaklığı uzaklaştırması gerekir. Eğer kasanızda fan varsa bu şekilde kullanabilirsiniz. Fanların ne kadar yükte olduğunu Asus Gpu Tweak programıyla kontrol edin, %50-60 olması lazım.

Ayrı olarak aldığım bir fan var oda yukarıda takılı. Bir fan daha alacağım dediğiniz gibi takarım. Sıcaklık iyiyse sorun yok. 70 derece görünce ödüm koptu gittim yüzümü yıkadım bir daha baktım yine 70 derece. :)

Fan otomatikte dönüyor bence yavaş döndü 2000 rpm ' de dönseydi fena olmazdı en azından.

Tekrar giriyorum oyuna resim atacağım.

@Mustafa Karaoğlu Buyurun resim.

@Mustafa Karaoğlu Ekran görüntüsünü aldım.

Dosya Ekleri

• 1212.png
    1212.png
    195,8 KB · Görüntüleme: 432
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı