Asus Hd7870 Sıcaklıkları

Orhan4242

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar,
Ekran Kartı - HD7870-DC2TG-2GD5-V2 - ASUS tam tarifi ile bu ekran kartını yaklaşık 4 ay kadar önce almıştım ve ilk oynadığım oyun cod 7 idi ve sıcaklık 80 dereceyi görmüştü.
Bir hayli şaşırmıştım. Bir kaç arkadaşa danıştım kasa içi havalandırma vs dediler neyse zaten sonrasında pek öyle oyun vs oynama zamanım olmadı üni. öğrencisiyim. Şimdi tatilde zamanım oluyor ve bugün call of juarez gunslinger oyununu kurdum fakat 3 ay önceki vaziyetle aynı fan sesi çok rahatsız edici olmasa da yani beklenilenin dışında bir durum bu. Arada kasa havalandırma gayet süper üstte 2x12cm fan, önce1x14cm arkada 1x8cm fan kartın oldugun bölümde çok rahat, bilmiyorum normal midir değil midir. Ama verdiğim paranın karşılığı bu olmamalıydı diye düşünüyorum, sizlerin fikirleri almak isterim.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende Asus kullanıyorum ve hiç ses yok. Benim kullandığım model GTX 760. Ayrıca 80 derece bana biraz fazla geldi benim kartım 70'lerde yükte.

Hocam bilmiyorum sizin bahsettiğiniz kart daha farklı bir kart sanırsam onla kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum. Ama eğer bu karta sahip olan yada genel anlamıyla hd7870 dcu2 olanların yorumlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi ki de memnun olurum (y) Bu arada biraz önce çizgi elek. aramıştım durumu izah ettim, bana bir ekran kartının 80 dereceyi görmesinin normal olduğunu söylediler, eğer oyunlarda takılma donma vs yoksa sorun yoktur dediler.

Geldim arkadaşlar. Aynı tasarımlı kart bende HD7850 var. Özellikle BF3 Multiplayer oyununda kart 79 derece oluyor ve 80 asla geçirtmiyor. Fanlar hızlı çalışıp yavaşlıyor tam geçecek iken fanlar hızlanıyor sonra yine yavaşlıyor. Hiç 80 dereceyi geçtiğini görmedim. Bence bu sıcaklarda normaldir. Eğer 80-82 dereceyi geçerse işte o zaman sorun vardır. Fanlar tabii ki ses yapar ama bence rahatsız edecek kadar gürültü çıkarmıyor hoş bir sesi var. Sıcaklıklar normal korkmanıza gerek yok ama bir kaç ağır oyunda test etmenizde fayda var. Ayrıca fan hızı otomatikte olsun sakın manuel olarak ayarlamayın.

Bir de sıcaklıklara AİDA64 programı ile bakınız.

Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler.Dün çizgi elektroniği 2.kez aradım çünkü o sıcaklık 85 i bile geçmişti onuda dedim
adamın verdiği cevap ise aynıydı, neyse ki en son itirazlarıma dayanamayıp servis kaydımı yaptı pazartesi günü göndericem.Bakalım Ne çıkacak.
Bu arada dün beni banlıyan adminide şiddetle kınıyorum
Yahu arkadaşım daha Bismillah yeni üye olmuşum yeni konu açmışım sen bir uyarı vs bişey demeden direk banlıyorsun AYIPTIRYA!ban sebebi de Türkçe i iyi kullanmıyor oluşummuş.
Pes artık ya daha adamlara derdimizi anlatamadan direk ban vermek neyin kafasıdır?Canın sıkıldı da mı yaptın?Bu arada benim o üstteki mesajlarım da anlaşılması zor bir kelimemi var ?Türkiye de konuşulup da bilmediğim bir Türkçe daha mı var yoksa?ABARTILARDAN NEFRET EDERİM...

hocam 85 i görmüştüm call of jaurez de ölyle full ayarda da değildim

benim merak ettiğim bu kartın böyle ısınması nasıl normal olabilir?kasada üstte 2x12cm,önde 14cm arakada da bir egzoz fanı var ve kasa içi rahat

ne yapmamı yada yapılmasını önerirsiniz ya peki?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı