Gigabyte RX570 kart ısı sıcaklıkları normal mi?

ARDA_ARSLAN30

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, sistemim de Aorus Gigabyte RX570 4 GB modeli mevcut.

Soğutma sistemi olarak = 1 adet Thermaltake egzoz fanı RGB güçlü performans.
Önde 2 adet Thermaltake 120mm metalik fan performans sürkilasyon özel.
Thermaltake Ryzen uyumlu AM4 soket Gold işlemci fanı.
Soğutmadan memnunum, kasanın üstüne elimi koyduğunda buz gibi havayı dışarı veriyor ancak ekran kartında CS:GO Ultra ayarlarda 65 derece.

ETS 2 Ultra ayarlar + naturalux grafik modu 4K + JBX grafik modu kullanarak 60 FPS sabit ayarlarda 74 derece gördüm, bu beni korkutuyor ve fan hızı %45'deyken veya %50 aralığındayken coil gibi bir ses geliyor sinek vızlaması gibi bir ses denebilir. Hakikaten öyle. Sorunu ne olabilir ne önerirsiniz?

Isı değerleri normal, yük altında o değerlere çıkması binen yüke göre artabilir bu durum normaldir. Ses konusunda ise, yük arttıkça fan devir hızı orantılı olarak yükselir bu ses yüksek devirin çıkardığı ses olabilir, fan yapraklarına bir toz parçacığı yapışmış olabilir, kartı söküp kaba bir temizlik yapılmasını öneriyorum.

Evet sistem 5 aydır çalışmakta. Yatırıp baktığımda sistemin fanında toz dolu temizlik yapacağım yaptıktan sonra geri dönüş yapacağım teşekkür ediyorum.
Gayet normal değerler. Gigabyte'ın Windforce fan tasarımında da ses olması alışılmış bir şey artık.
Evet Fan Bıçakları Çok ses çıkarıyor bu kart iyimidir peki =?

Evet sistem 5 aydır çalışmakta. Yatırıp baktığımda sistemin fanında toz dolu temizlik yapacağım yaptıktan sonra geri dönüş yapacağım teşekkür ediyorum.

Evet Fan Bıçakları Çok ses çıkarıyor bu kart iyimidir peki =?
Şu an için güncel oyunlarda iyi FPS değerleri sağlayabiliyor. Tasarımdan kaynaklı ses haricinde bir sorun yaşamanız olası değil.

Geri
Yukarı