Asus HD7950 DirectCU II Top Ekranda Çizgi Sorunu

PhysicsTR

Hectopat
Katılım
1 Mayıs 2011
Mesajlar
556
Beğeniler
60
Geçen Assassins's Creed:Brotherhood oynuyordum. Birden ekran çizik çizik oldu. Reset attım düzelmedi. Sonra acaba ekran kartında bir sorun var mıdır diye kasanın içini açtım. Ekran kartını çıkarttım, tekrar taktım ve sonra PC'yi yeniden açtım. Bu seferde oyunu açtığımda ekran kare kare oluyor, sonra AMD görüntü yöneticisi iletişimi kesti ve başarılı bir şekilde bu durumdan kurtuldu diyor. 5-10 dk sonra düzeliyor. Sadece Assassins Creed:Brotherhood'da değil, diğer tüm oyunlarda hatta filmlerde yapıyor.

 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
P

PhysicsTR

Hectopat
Katılım
1 Mayıs 2011
Mesajlar
556
Beğeniler
60
Overclock yapsan bile sıcaklık ile hiç bir alakası yok beyler. Veya driver. Sıcaklık gibi durumlarda veya güç kaynağı yetersiz geldiği durumlarda PC kendini kapatır. Çizginin driver veya başka bir şey ile alakası yok... Her an herkesin başına gelen bir şey değil çünkü. Bu demekdirki sistemdeki bir parçadan kaynaklanıyor, ufak bir şey.

Bana göre hiç ufak bi şey değil 4-5 gündür açmıyorum pcyi :D
 

mevsres

Megapat
Katılım
16 Mart 2012
Mesajlar
7.019
Beğeniler
2.572
Ufak bir şey derken sistemdeki ufak bir şeyden kaynaklanıyor dedim. ;)

- - - Güncellendi - - -

Şimdi neden kaynaklanıyor tam bilmiyoruz fakat sistemini komple bir servise gösterme şansın var mı? Bence bilen birisine kasayı götürmende fayda var. Ekran kartını, ana kartı, işlemciyi tek tek söküp göstermek yerine sistemi komple bir İnternet Cafe'ye veya bilen birine götürmen daha mantıklı olur.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
KS
P

PhysicsTR

Hectopat
Katılım
1 Mayıs 2011
Mesajlar
556
Beğeniler
60
Bende şaka yapıyorum zaten atarlanma :DBize kasayı toplayanla görüştüm sen ekran kartını yolla dediler bu yüzden sadece ekran kartını göndereceğim :)
 

Scaletta

Hectopat
Katılım
1 Temmuz 2014
Mesajlar
34
Beğeniler
2
Yer
İstanbul
bende assains creed 4 oynarken ekran kartım bozuldu ilk önce çizgilendi sonra pc restart attı çıkartım taktım ekran kartını bişiler yaptım nafile teknik servise yolladım şuan.
 Yeni konular

Yukarı