ASUS IPS 165Hz monitör alınır mı?

24g2u aldım ben de. Henüz iade hakkı var. Ölü piksel yok ama ışık sızması var. Sizinki kadar dramatik değil fakat gece yüksek parlaklıkta rahatsız ediyor. Değişim istesem gelen nasıl olacak bilmiyorum.
Sizin de yüzünüz gülmemiş monitör konusunda. Ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Şu an bu konuda bahsedilen monitorü kullanıyorum, değişim sonrası gelen monitör az bir ışık sızmasıyla geldi. O ışık sızmasını da monitorün çerçevesini masanın sağ tarafına yaslayarak kısmen yok edebiliyorum. Memnunum şimdilik eğer gelecekte bir sorun oluşmazsa.

Beyler monitör 1 saat önce fln geldi 0 ölü pixel malzeme kalitesi mütis ama ekran biraz aşağıya bakıyor monitörden yüksek oturuyorsanız önermem yada sandalyenizi fln indirirsiniz öyle işte...

Arladaşlar benimde elime ulaştı ekranın çerçevesinde ufak bir çizik var ama sorun değil benim için ekranın renkleri bana farklı geldi ve pek beğenemedim

Ne tür sıkıntılar hocam ışık sızması falan var mı?
Işık sızması yok, tek sıkıntı eski monitörüm tn paneldedi ondanda olabilir renkler faklı geldi, birde ben menüyü kurcalarken overclock u kapattım ve pc siyah ekranda out of range yazıyor bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi hdmi kablosuyla girebiliyorum ekrana ama dp ile siyha ekranda

Son düzenleme:
Işık sızması yok, tek sıkıntı eski monitörüm tn paneldedi ondanda olabilir renkler faklı geldi, birde ben menüyü kurcalarken overclock u kapattım ve pc siyah ekranda out of range yazıyor bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi hdmi kablosuyla girebiliyorum ekrana ama dp ile siyha ekranda
Overlock monitörü 165Hz ye çıkarıyor kapatmanızı tavsiye etmem, kapatacaksanız da 144Hz ye alıp sonra kapatırsanız sorunun çözülmesi lazım.

Overlock monitörü 165Hz ye çıkarıyor kapatmanızı tavsiye etmem, kapatacaksanız da 144Hz ye alıp sonra kapatırsanız sorunun çözülmesi lazım.
Teşekkürler o sorunu çözdüm, bir şey sormak istiyorum bu monitörü kullanan arkadaşlara renkler bana farklı geliyor bunu sebebi 2 yıl dır tn panel kullandığım ve ona alıştığım içinmi, sizce monitörün renkleri nasıl?

Aslında bu monitör ekranı daha iyi
Teşekkürler o sorunu çözdüm, bir şey sormak istiyorum bu monitörü kullanan arkadaşlara renkler bana farklı geliyor bunu sebebi 2 yıl dır tn panel kullandığım ve ona alıştığım içinmi, sizce monitörün renkleri nasıl?
Bana da farklı geliyor. Renkler bir acayip duruyor. Kırmızı özellikle turuncuya kaçıyor.

Öncelikle, fabrika çıkışı olarak renkleri bana da kötü gelmişti bu yüzden ayarlarıyla bir süre uğraşmanız gerekiyor düzeltmek için. Monitorün renklerini düzeltmek için ayarlardan Game Visual'u Scenery'ye alıp, Color Setting'i de User Mode yaparsan düzelmesi lazım, ama ben bunlardan başka bir kaç ayar daha yapmıştım fakat şu an evde olmadığımdan ötürü bakamıyorum. Bunlardan başka Contrast'ı kesinlikle 80'de bırakın çünkü aşağı ya da yukarıya çektiğinizde renk doğruluğu bozuluyor ve bazı renkler kayboluyor. Brightness'ı da kendinize göre ayarlayın.

Ayrıca kolay bir şekilde Contrast ve Brightness ayarlarını kontrol etmek için bilgisayarınıza ClickMonitorDDC indirebilirsiniz, çünkü bu monitorun kontrol için kendi yazılımı bulunmuyor fakat DDC-protokolünü destekliyor.

Geri
Yukarı