Asus K52jc Ram Yükseltme Sorunu

Fatih TAŞKIN

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, notebook'umda ram ihtiyacından dolayı online mağazadan 4 gb kingston 1333Mhz CL9 Ram aldım. Bilgisayarımda bulunan ram kombinasyonu 2+1gb 1333Mhz CL7 1gb çıkarıp aldığım 4gb takayım yerine dedim fakat istediğim gibi sonuçlanmadı. 2+4 yaptım farklı soketlerde deneyerek bilgisayar açılıyor 3 sn sonra kapanıyor. 1+4 yaptım. Sonuç gene aynı bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Uygun olmayan ram almışda olabilirim hangi rami almalıyım?

Ekte bulunan Asint marka orjinal ram.

1.jpg
2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram uyumlu, orjinal Ram ile voltaj değerleri de aynı. Uyumla ilgili bir problem yok. Anakartınız da 8 gb Ram'e kadar destekliyor. Ram ile ilgili bir problem olabilir. Tek başına 4GB takıp açın birde. Oda olmazsa büyük ihtimal Ram sorunludur.

Eskisi 2Rx8.
Parça numarasından aratırsan, veri sayfalarında bu tarz bilgiler verilir. Üzerinde bulunan çip sayısı farklı oluyor. Genel olarak problem yaratan birşey değil. Ama tercih şansın olduğuna göre 2Rx8 alman da sana zarar getirmez.

Eskisinin üzerinde 16, yenisinde 8 çip vardır.

Kardeş merhaba,bu sorunu çözdünüz mü ? Benimde aynı bilgisayarım var model marka aynı, bende ram yükseltmek istiyorum ama kararsız kaldım. Bu sorunu çözdüyseniz bana yardımcı olur musunuz. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı