Asus K55V Bios ve Boot menüsüne giriş

• Konuyu başlatan sbd
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 26B

sbd

Hectopat
Tüm foruma merhabalar. Ben 1 yıl önce ASUS K55V Laptop aldım. Laptop'ta hiç ama hiç sorun yok. Gayet iyi çalışıyor. Fakat aldığımdan bugüne, en az 10 kere denemişimdir, ne boot menüsüne, ne de bios menüsüne girebildim. Bildiğim kadarıyla boota ESC, biosa F2 ile giriliyor. Hepsini denedim fakat hiçbiri olmadı. Mac OS X Mavericks 10.9.4 kuracaktım. Herşeyi hazırladım fakat bios ayarlarını yapamıyorum. Lütfen yardım edin. Teşekkürler.

Windows 8'in önceden yüklenmiş olduğu sistemlerde UEFI (BIOS) ayar ekranlarına Windows 8 önyükleme menüsünden erişebilirsiniz:

1. Düğmelerinizi açmak için Windows (
    icon_Windows8_key.png
    ) tuşuna basın + C 'ye basın..
  2. Ayarları'ı tıklatın.
  3. Change PC Settings 'i (PC Ayarlarını değiştir) tıklatın.
  4. PC Settings'te (PC Ayarları) General'ı (Genel) seçin.
  5. Advanced startup (Gelişmiş başlangıç) kısmında Restart now'ı (Şimdi yeniden başlat) tıklatın. Sistem yeniden başlatılacak ve Windows 8 önyükleme menüsünü gösterecektir.
  6. Önyükleme menüsünde Troubleshoot'u (Sorun giderme) seçin.
  7. Troubleshoot (Sorun giderme) menüsünde Advanced options'ı (Gelişmiş seçenekler) seçin.
  8. Advanced options (Gelişmiş seçenekler) menüsünde UEFI Firmware Settings'i (UEFI Donanım Yazılımı Ayarları) seçin.
  9. Sistemi yeniden başlatmak ve UEFI (BIOS)'a girmek için Restart'ı (Yeniden Başlat) tıklatın.
Windows 8 arka arkaya üç kez başlatılamadığında Windows 8 önyükleme menüsü de otomatik olarak görüntülenecektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı