Asus K56CB Knight Online Kasma Sorunu

MehmetGÜL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Tüm araştırmalarıma rağmen ve uğraşmama rağmen 3-4 aydır sıkıntı yaşıyorum ve sebebini bulamıyorum. Başlıkta da belirttiğim gibi Asus K56CB i7 modeli bir laptopa sahibim. Knight Online'da berbat sıkıntı yaşıyorum. İşlemci %100'lere geliyor işlem ve ısı %95 civarında devam ediyor. İlk başta ki araştırmalarım ekran kartını yüksek performans ile gayet güzel bir sonuç aldım yalnız sonradan yine sıkıntı yaşamaktayım. Termal macun, mevcut fan ve donanım temizliği, SSD harddisk takma yani ne yaptıysam çözemiyorum. En son çare tavsiyeleriniz de bulunan massaüstü AMD topladım ve gayet güzel ama laptopu da faaliyete geçirmek istiyorum. Bu sorunu nasıl aşarım bilgili ve site yönetici arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

Sistem Özelliklerini alıntı olarak yapıştırıyorum.

Cpu TeknolojisiINTEL
Cpu ÇeşidiIntel® Core™ İ7
Cpu ModeliCore™ i7-3537U
Cpu Hızı (Mhz)2.00 GHz Turbo Bosst Özelliği ile 3.1 Ghz
Ekran Boyutu (Inch)15.6"
Ekran Cozunurlugu1366x768
Standart Sistem Belleği8 GB
Cache Bellek4 MB
Tasınabilir Bilgisayar TürüNotebook
Ekran TipiHD Led
Sistem Bellek hızıDDR3 1600 Mhz
Sabit Disk (Gb)KİNGSTON SSD 120GB
Ekran Kartı Bellek Kapasitesi4 GB
Ekran Kartı ModeliNVIDIA® GeForce® GT 740M
Maks. Sistem Belleği (MB)16 GB
Optik sürücü tipiSuper-Multi DVD
USB 2 portu1 x USB 3.0 port(s) , 2 x USB 2.0 port(s)
VGA/HDMI PortVar/Var
EthernetGigabits Base T
WLAN/Wi-FiVar
İşletim SistemiFree Dos
Smart kart okuyucu2 -in-1 card reader ( SD/ SDHC)
Bluetooth / Irda portuVar
KameraVar
Satış Garanti Süresi (ay)24 Ay
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop BIOS'undan işlemcinin güç tasarrufu ayarlarını kontrol edin. Çok ısınınca frekans düşürüyor olabilir.

Ayrıca Knight Online'ın oyun motoru çok eski ve optimize edilmemiş. Diğer oyunlarla test yapın, sorun yaşamıyorsanız boşverin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı