Çözüm ASUS laptop boştayken CPU 80 dereceyi görüyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nytserza

Centipat
Daha fazla  
Laptop boştayken sıcaklık değerleri ekte eklediğim gibi gösteriyor. Arkada çalışan tek şey Steam, Wallpaper Engine ve Brave tarayıcı. Bilgisayarı alalı 5 ay olmak üzere, fabrikada sürmüşlerdir zaten diye termal macun falan sürmedim. Termal macun sürmediler mi acaba? Neden bu kadar sıcak çalışıyor? Ayrıca fark ettiğim bir şey de Armoury Crate'i açtığımda ilk 1 saniye 65-70 arası bir değer gösteriyor, izlemeye başladığımda 80'e çıkıyor.

Çözümü buldum: Isınmaya sebep olan Armoury Crate programının kendisiymiş. Programı açtığımda sıcaklığın 65 dereceden 82 dereceye çıkmasından belliydi zaten. Armoury Crate programını kaldırıp yerine GHelper ismindeki başka bir uygulamayı kurdum. Armoury Crate'ten fazla özelliği var, bilgisayarı ısıtmıyor, kullanımı ise daha basit. Kurulum ve inceleme videosunu ise bu linkten izleyebilirsiniz. Ancak bu programın sadece ASUS bilgisayarlar için olduğunu da söylemem gerekiyor.

Dosya Ekleri

• 1703232874718.png
    1703232874718.png
    234,9 KB · Görüntüleme: 17

Geri
Yukarı