MSI GL65 CPU sıcaklığı 80 dereceyi görüyor

Merhaba cümletten cihazım MSI GL65 i5 9300H NVIDIA GTX 1650.

En düşük 60 derece en yüksek 89-90 derece civarlarını gördüm işlemciye bir şey olacağından korkuyorum ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olun lütfen.
Masaüstü pc'de hava akışı gayet yeterli kasada stok soğutucuyla 90 derece görüyorum o ne ki 😂. Oyunda bunlar laptop için normal sıcaklıklar.
pcyi kapatıp biraz bekleyip açınca 50 55 derecelerde chrome veya herhangi birşeyde 60 oluyor oyunlarda 80 90 derece civarı
normal gayet. Macun değiştirip fan temizlersen az daha düşürürsün.

Masaüstü pc'de hava akışı gayet yeterli kasada stok soğutucuyla 90 derece görüyorum o ne ki 😂. Oyunda bunlar laptop için normal sıcaklıklar.

normal gayet. Macun değiştirip fan temizlersen az daha düşürürsün.

Dostum PC daha 8 günlük sana bir kaç resim atacağım bir bakarsan bi yerde hata mı yaptım acaba
Bir de oyun içi atacağım
b

Dosya Ekleri

• ssasa.png
    ssasa.png
    293,9 KB · Görüntüleme: 45
  • aaaaaa.png
    aaaaaa.png
    217 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Dostum PC daha 8 günlük sana bir kaç resim atacağım bir bakarsan bi yerde hata mı yaptım acaba
Bir de oyun içi atacağım
b
İlk attığın resimde işlemci boşta değil sanırım. 2. attığın resimde ise oyun sırasında bir sıkıntı görünmüyor. İşlemci ısın biraz yüksek gözüküyor. Modeline göre normal mi yoksa seninkinde mi sıkıntı var bilemeyeceğim. Arka planda çalışan fazladan uygulamaları kapatabilirsin. Pc'ni yatağın vs üzerine mi koydun yoksa masada mı bu sıcaklık değerleri? Yatak gibi yumuşak zeminlerde hava kanalları kapanınca ısınabiliyor bazen. Laptopunun fanlarının boost hızı varsa etkinleştirmelisin. Bu ısılar yüksek geldiyse laptop soğutucu alabilirsin. Verebileceğim öneriler bunlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı