Asus laptop ışık sızması

Işık sızması benim cihazımdaki gibiyse (köşelerden ışık sızıyorsa) büyük ihtimal değişim vermezler hocam. Servisteki adam, bizzat beni arayarak köşelerde olması halinde değiştiremeyeceğini değiştirse bile sorunun devam edeceğini söyledi. Asus servisinde hiçbir zaman cihaz sorunlarımı çözmediler hep sorunlu gitti sorunlu geldi. Bir daha Asus'un cihazlarını almayı düşünmüyorum açıkçası.
Tamir veya değişim yapmazlar diye düşünüyorum ama siz servise göndererek şansınızı deneyebilirsiniz.

Sent from my D6502 using Technopat mobile app
Benimki köşelerde değil de yine de köşeye yakın alt kısımda mevcut. Keşke servise vermek yerine iade etseydim. Seninki de mi yeniydi?

Sorun Asus. Bende IPS panelli 6 senelik laptop vardı ışık sızması yaşamadım. LG TV de 4 senelik IPS panelli ışık sızması yaşamadık. Ayıbını örtmek için ve herkesten gelen şikayetten dolayı normal olarak karşılıyor. Cihaz kronik sorunlu o kesin. Aynı bilgisayarda herkes yaşıyorsa LG G4 gibi o kronik sorunludur kabul edecekler. Hakkınızı arayın aynı sorundan gönderirseniz iade ve ya değişim yaptırın. İade etseniz bile THH kararı ile mislisini isteyeceksiniz ya da aynı özellikte alacaksınız. Benim Acer kronik sorunluydu 2300 e aldığım PC iade ettim 3200 TL Lenovo ve daha üst özellik laptop aldım adamlardan akıllı olun ve zorlayın hakkınızı arayın çakal olun az. Tüketici haklıdır bunu unutmayın. ;) Şikayet ederken satıcıyı şikayet edin ayıplı mal sattığı için.

Işık sızması ürünün kusurlu olduğunu gösterir. Tekrardan yollayın ve üst yetkiliyle görüşün yapılmayacağı taktirde tüketici hakem heyetine gideceğinizi belirtin.

Yakın zamanda pg279q modelini aldım ıps panel. Sağ köşede az seviyede bir ışık sızması vardı. Ve bende iade isteyerek Asus servise kendim götürdüm 3 gün sonra iadesi kabul edildi ve DOA raporu verdiler bende monitörü çok beğendiğim için tekrar raporla aynısını aldım ama bu sefer çok daha kötü ışık sızması vardı ve kargoyla servise gönderdim incelediler ve çok saçma bi şekilde ışık sızması ıps panellerde olablir değişime girmemektedir dediler. Bende sordum ilk monitörümde giriyorduda şimdi nasıl değişim kabul edilmiyor diye cevap veremediler ve saçmaladılar. Yani tamamen orda inceleyen kişinin inisiyatifine ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmasına bağlı. Paneli değiştirerek sorunu çözmüşler şuan monitörümde ışık sızması yok ama 1 ay boyunca beni uğraştırdılar.Bu olaydan sonra Asus tan kesinlikle monitör almayı düşünmüyorum

Yakın zamanda pg279q modelini aldım ıps panel. Sağ köşede az seviyede bir ışık sızması vardı. Ve bende iade isteyerek Asus servise kendim götürdüm 3 gün sonra iadesi kabul edildi ve DOA raporu verdiler bende monitörü çok beğendiğim için tekrar raporla aynısını aldım ama bu sefer çok daha kötü ışık sızması vardı ve kargoyla servise gönderdim incelediler ve çok saçma bi şekilde ışık sızması ıps panellerde olablir değişime girmemektedir dediler. Bende sordum ilk monitörümde giriyorduda şimdi nasıl değişim kabul edilmiyor diye cevap veremediler ve saçmaladılar. Yani tamamen orda inceleyen kişinin inisiyatifine ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmasına bağlı. Paneli değiştirerek sorunu çözmüşler şuan monitörümde ışık sızması yok ama 1 ay boyunca beni uğraştırdılar.Bu olaydan sonra Asus tan kesinlikle monitör almayı düşünmüyorum
sa kardeşim ben de 1 hafta önce asus fx504 gd aldım. aldığım günün akşamında ışık sızması farkettim sonraki gün daha da arttı. ben de servise yolladım. internetten aldığım için 4 gün sonra iade süresi dolacak. sence benimkine değişim veya onarım verilir mi?

sa kardeşim ben de 1 hafta önce asus fx504 gd aldım. aldığım günün akşamında ışık sızması farkettim sonraki gün daha da arttı. ben de servise yolladım. internetten aldığım için 4 gün sonra iade süresi dolacak. sence benimkine değişim veya onarım verilir mi?

Panel ısınmaya başladıkça sızma artar yani 1 saat sonra falan tamamen belli olmaya başlıyor. Tavsiyem Üstüne düş baya mail yoluyla iletişime geç 30dk içinde cevap veriyorlar.Ben sorunu tekrar belirttim maille resimlerini ekledim inceleyen Kişiler bakıyor maillere ve sürekli durumu sorguladım mail yoluyla. Dediğim gibi ilkinde değiştirdiler ikinciside nekadar uğraştıysam değişim olmadı ama paneli yenileyip sorunu çözmüşler.Çözmemiş olsalardı tüketici mahkemesine gidecektim çünkü çok fazlaydı ışık sızması.Normal koşullarda değiştirmeleri gerekiyor çünkü bu bir ayıplı ürün ve hakkkınız.

Panel ısınmaya başladıkça sızma artar yani 1 saat sonra falan tamamen belli olmaya başlıyor. Tavsiyem Üstüne düş baya mail yoluyla iletişime geç 30dk içinde cevap veriyorlar.Ben sorunu tekrar belirttim maille resimlerini ekledim inceleyen Kişiler bakıyor maillere ve sürekli durumu sorguladım mail yoluyla. Dediğim gibi ilkinde değiştirdiler ikinciside nekadar uğraştıysam değişim olmadı ama paneli yenileyip sorunu çözmüşler.Çözmemiş olsalardı tüketici mahkemesine gidecektim çünkü çok fazlaydı ışık sızması.Normal koşullarda değiştirmeleri gerekiyor çünkü bu bir ayıplı ürün ve hakkkınız.
Bazı yerlerde okumuştum. kanıt istiyorlar diye. onun için ilk bilgisayarı gönderir göndermez mail yoluyla ışık sızmasının fotoğraflarını da attım. her gün arayacağım. düzeltilene kadar servise göndereceğim. Ben bu ürünü alırken böyle diye almadım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı