Asus laptop ışık sızması

Tabiki yok siz o hakkı servise göndermeden internet üzerinden aldığınız için değiştirebilirdiniz. Ama ben mağazadan almıştım ve servise değişim olsun ayıplı ürün diye gönderdim onaylandı

Tabiki yok siz o hakkı servise göndermeden internet üzerinden aldığınız için değiştirebilirdiniz. Ama ben mağazadan almıştım ve servise değişim olsun ayıplı ürün diye gönderdim onaylandı

baya rahatladım 5 dkda servise 3 email attım. ışık sızmasının fotoğraflarını da attım. bi sonuç alamazsam tüketici haklarına başvuracağım.

Size önerim şu olacaktır; ürünü alalı 6 ay olmadı ise ve bir kez para iadesi veya ürün değişimi talebi ile servise gönderin(İlk 6 ay içerisinde arızalanan mal ayıplı mal sayılır). Eğer 6 aydan fazla bir süre olduysa ürünü 3 kez servise değişim talep edip gönderin. İlk defa yapmadılar ise büyük ihtimal yapmayacaklardır. Her gönderdiğiniz sefer Asus'a bu sorunla ilgili mail üzerinden fotoğraf atın. Eğer ürün değişim yapılmadan gönderilirse. Sonra ise e-devlet üzerinden Tüketici Hakem Heyetine bu maillerin ve servis kayıtlarının fotoğraflarını PDF halinde gönderin, ya da Bölgenizdeki Kaymakamlıkta da var, oraya belgeleri götürün ve cihazda kronik sorun olduğunu, bu modeli istemediğini, talebin para iadesi ise para iadesi, değilse eş özellikte cihaz vermelerini arz ettiğini yaz. Umarım sorununuz çözülür.

Son düzenleme:
Size önerim şu olacaktır; ürünü alalı 6 ay olmadı ise ve bir kez para iadesi veya ürün değişimi ralebi ile servise gönderin(İlk 6 ay içerisinde arızalanan mal ayıplı mal sayılır). Eğer 6 aydan fazla bir süre olduysa ürünü 3 kez servise değişim talep edip gönderin. İlk defa yapmadılar ise büyük ihtimal yapmayacaklardır. Her gönderdiğiniz sefer Asus'a bu sorunla ilgili mail üzerinden fotoğraf atın. Eğer ürün değişim yapılmadan gönderilirse. Sonra ise e-devlet üzerinden Tüketici Hakem Heyetine bu maillerin ve servis kayıtlarının fotoğraflarını PDF halinde gönderin, ya da Bölgenizdeki Kaymakamlıkta da var, oraya belgeleri götürün ve cihazda kronik sorun olduğunu, bu modeli istemediğini, talebin para iadesi ise para iadesi, değilse eş özellikte cihaz vermelerini arz ettiğini yaz. Umarım sorununuz çözülür.
Bilgilendirme için teşekkür ederim. ürünü alalı 1 hafta oldu. ışık sızması yüzünden servise gönderdim. fotoğraflı mailleri de attım. ben onarım talebi ile servise göndermiştim. değişim talebi için ne yapmam gerekiyor?

Bilgilendirme için teşekkür ederim. ürünü alalı 1 hafta oldu. ışık sızması yüzünden servise gönderdim. fotoğraflı mailleri de attım. ben onarım talebi ile servise göndermiştim. değişim talebi için ne yapmam gerekiyor?
Kendilerine bildirin ya da aldığınız siteye iade talebi oluşturup beğenmedim gibi bir seçenek söyleyin. Arızalı deyince uğraştırıyorlar. Size iade talebi oluşturunca bir kaç gün süre verecekler. Eğer satın aldığınız yer kabul etmez ise hemen Tüketici Hakem Heyetine başvurun.
Tüketici Hakem Heyeti 1-3 ay arasında karar veriyor. Bu yüzden ilk başta diğer alternatiflere bakmanız daha mantıklı. Seçimden sonra doların artacağını varsayarsak, biraz daha hızlı olmanız gerekecek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı