ASUS laptopun içini açmak garantiyi sonlandırır mı?

Bütçe
1500-1700 arası
Monster laptopu komple açtım. Zaten tamamını kapatan bir kapak vardı, orayı açınca altı komple açıldı. SSD ekledim. Sonra bir sorun oldu garantiye gitti, yapıp geri gönderdiler. Laptopa göre değişiyor ama genelde izin veriliyor. Ya sitesinde yazar ya da müşteri hizmetlerinden sormanız gerekir.

RAM eklemek garantiyi bozmaz.
Ram eklemek garantiyi, cihazın arkasındaki RAM pencereleri vasıtasıyla yapılırsa bozmaz. Ama eğer cihazın komple arka kapağının sökülmesi durumunda bozulacaktır. 4 Yıldır Acer Nitro 5 Kullanmaktayım, Emin olun bilmediğim konu hakkında yorum yapmam, Sizde yapmayın.

Siteden baktım şöyle yazıyor.
Screenshot_20230615_215830_Chrome.jpg

Depolama eklemek için yer olduğunu yazıp ekleyebilirsiniz diyorsa çok büyük ihtimalle sorun olmaz.

Ram eklemek garantiyi, cihazın arkasındaki RAM pencereleri vasıtasıyla yapılırsa bozmaz. Ama eğer cihazın komple arka kapağının sökülmesi durumunda bozulacaktır. 4 Yıldır Acer Nitro 5 Kullanmaktayım, Emin olun bilmediğim konu hakkında yorum yapmam, Sizde yapmayın.
Adam RAM eklemek garantiyi bozar mı diye soruyor 7-8 kişiden beğenmedim almışsın hala atarlanıyorsun hocam, RAM eklemek garantiyi bozmaz yusuf hocam video atmış zaten ona uyarsa bir şey olmaz.

Adam RAM eklemek garantiyi bozar mı diye soruyor 7-8 kişiden beğenmedim almışsın hala atarlanıyorsun hocam, RAM eklemek garantiyi bozmaz yusuf hocam video atmış zaten ona uyarsa bir şey olmaz.
Demek istediğim şeyin anlaşılması için diretiyorum diyelim hocam, Atarkanmak biraz saçma oldu.

Elime bir miktar para geçti 8 GB RAM'i 16 veya 24 GB yapmayı düşünüyorum açmak garantisini bozmazsa.

Laptopum ASUS TUF A15 FA507-LP052

RAM değiştirmek sorun teşkil etmez. Kaldı ki cihazın garanti kapsamına giren örnek işlemci ekran kartı soğutucu blok kısmında bulunan sarı garanti etiketi olur. Özellikle zaten markalar belli eder örnek RAM değiştirmesi desteklemesi gibi durumlar. Kasayı açmak garantiyi bozacak anlamına gelmiyor. Sadece zarar vermek veya garanti kapsamına girecek vidaları açmak sorun teşkil eder.

My asus üzerinden bizzat müşteri hizmetlerine sordum; ürüne zarar vermediğiniz sürece ram, ssd takma gibi şeyler garanti anlamında sıkıntıya sebep olmaz dediler.

Geri
Yukarı