ASUS laptopun içini açmak garantiyi sonlandırır mı?

Bütçe
1500-1700 arası

GGhunters

Hectopat
Daha fazla  
Elime bir miktar para geçti 8 GB RAM'i 16 veya 24 GB yapmayı düşünüyorum açmak garantisini bozmazsa.

Laptopum ASUS TUF A15 FA507-LP052

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Elime bir miktar para geçti 8 GB RAM'i 16 veya 24 GB yapmayı düşünüyorum açmak garantisini bozmazsa.

ASUS değil, herhangi bir laptop vb. içi açılırsa garanti dışı kalır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Laptopun altında eğer ayrı açılabilir kısımlar varsa sadece RAM ya da HDD/SSD'ye erişebilen onları açabilirsiniz ama kasa bir bütünse firmanın desteğine sorun.

Bazı modeller RAM yükseltmesi için izin veriyor Nitro gibi modeller de bu modeli bilmiyorum.
Bazı kasalarda arka kapağı komple açmadan, Pencere kapaklarının vidasını söküp oradan ram ssd Yükseltmesi yapılıyor her kasada böyle değil. Arkadaş çok detay vermediği için Cihazın arka kapağını komple sökmesi gibi bir senaryo üzerinden yorum yaptım.

Garantiyi bozmaz zarar vermediğiniz sürece.
Zararla alakası yok, Ne anlatıyorsunuz hocam? Kasa vidalarında dağılır boya dediğimiz bir tür kullanılıyor, Vidayı söktüğünüz takdirde vidanın ucundaki boya dökülüyor ve kasanın içinin açıldığı servis tarafından anlaşılıyor. Bilip bilmeden yorum yapmayınız.

İçin rahat olsun iç aksamına zarar vermediğin sürece sıkıntı yok. Aynı modeli kullanıyorum bizzat sordum yetkililere zamanında. Ram yükseltmesi ve depolama yükseltmesine izin veriliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı