ASUS TUF A15-HN89 laptopun içini açmak garanti dışı bırakır mı?

critnal

Hectopat
Laptopu alalı yaklaşık 1.5 ay oldu 2. ay dolduğunda bir bakıma vermek istiyorum ama ASUS'un yetkili servislerinin bayağı bir sıkıntılı olduğunu öğrendim o yüzden kendim nasıl çalıştığını bildiğim bir yere götürüp temizletmek istiyorum ancak laptopun içini açmanın garanti kapsamı dışında bırakacağından emin değilim nereden öğrenebilirim?

Apple, garantisi devam eden cihazın servis dısında herhangi bir işlem yapılmasını istemiyor. Yapılırsa direkt garanti kapsamından çıkıyor, diğerleri de bu şekildedir bence.

ürün yetkili olmayan personelce kurcalanmış, onarılmış ve/veya üzerinde değişiklik yapılmışsa. ASUS dışı markalı yazılım veya donanım kurulmuş ya da bunlarla değiştirilmiş (sabit disk ya da bir dram modülü kurulumu gibi) ürünler için, ASUS yalnızca orijinal yazılım/donanım yapılandırması altında test/tamir işlemi gerçekleştirebilir ve ASUS dışı yazılım veya donanımın neden olduğu sorunu çözme konusunda garanti vermez.
Sitede böyle yazıyor. Yetkili olmayan personel dediğine göre garanti dışı bırakır.

Yeni konular

Geri
Yukarı