Çözüldü ASUS M3N78-VM BIOS güncellerken USB'deki BIOS dosyası görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cagatay01

Kilopat
Daha fazla  
Asus'un resmi web sitesinden en güncel, bilgisayarımı BIOS güncellemesi yapabilmek için güncel BIOS indirdim ve flash diskime aktardım. Fakat Ez Flash 2 BIOS ROM bölümünde yüklediğim doysa gözükmemektedir. Anakart: Asus m3n78-vm

tXSb0p.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Başka bir USB portuna takıp öyle yapmayı deneyin. Olmazsa flash belleği FAT32 şeklinde formatlayın, BIOS güncellemesini tekrar atıp bir de öyle deneyin.
Bu rehberden de yararlanabilirsiniz.
Hem FAT32 hem de NTFS biçiminde denedim, bilgisayar açılımında USB belleklerin okunduğunu gördüm, Fakat yine karşıma görselde olduğu gibi bir görüntüyle karşılaştım. Recep Bey'in de anlattığı aşamalardan gidiyorum fakat yine aynı sonuçla karşılaşıyorum. Bios ayarlarımda bir değişiklik yapmalı mıyım?
Ben 64 GB'lik bir flash da yaptım aynı sorunu yaşadım sonra 8 GB'lik bir falshı USB 2.0 portuna takınca algıladı.
Aynı şekilde şimdi denedim fakat değişmedi.

Birden fazla flash bellek ile her iki dosya formatında ve birbirinden farklı USB 2.0 portlarında denediniz ama yine olmuyor, doğru mudur?

O halde aklıma başka bir şey gelmiyor. BIOS'u sıfırlayıp bir de öyle deneyin diyeceğim, zayıf ihtimal... Direkt olarak güncellemeyi atıyorsunuz (klasörü değil), değil mi?

Birden fazla flash bellek ile her iki dosya formatında ve birbirinden farklı USB 2.0 portlarında denediniz ama yine olmuyor, doğru mudur?

O halde aklıma başka bir şey gelmiyor. BIOS'u sıfırlayıp bir de öyle deneyin diyeceğim, zayıf ihtimal... Direkt olarak güncellemeyi atıyorsunuz (klasörü değil), değil mi?
Sonunda güncelledim. Yaptığım işlem Windows 10 kurulu bilgisayarımda 32 GB Flash belleği FAT32 olarak biçimlendirdim ve dosyayı içine aktardım, Flash belleği güncellemek istediğim bilgisayarda USB2.0 portlarından birisine taktım ve Biosa girerek Tools sekmesini açtım 4-5 saniye sonra dosya açıldı. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı