Çözüldü ASUS M5A97 LE Sistemde Güç Tuşuna Basınca Görüntü Gelmeme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pedromachuca

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar

Bugün vatan tekirdağ alışveriş merkezinden bilgisayarımı yenilemek amaçlı 3 yeni parça aldım. Parçaların marka ve modelini yazıyorum ;

• AMD FX 6300 işlemci
  • ASUS M5A97 LE anakart
  • MSI GTX750 Tİ 2GB 128 bit ekran kartı.

Sistemimde olan diğer parçalar da:
4 GB 1333 Mhz RAM ve 750 GB samsung HDD

Diğer parçaları bütçemden dolayı değiştirmek istemedim. Bugün parçaları alıp sorunsuz bir şekilde taktım. Power tuşuna bastıktan sonra hiçbir ekran gelmediğini gördüm. Sizce sebebi nedir? Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım MSİ zaten VGA girişli olarak geliyor. Kullandığın ekran kartının girişini bilmemen çok garip. Ayrıca VGA olan bir karta dönüştürücü koyulmaz. Arkadaşın sorununa gelirsek ekranında hiçbir oynama olmuyor mu? Kasanın egzoz fanı vs. Dönüyor mü? Anakart ışığı yaniyor mu?

Mesajın yeni göründü başka bir monitör ile denemelisin ve başka bir kablo.

Arkadaşım MSİ zaten VGA girişli olarak geliyor. Kullandığın ekran kartının girişini bilmemen çok garip. Ayrıca VGA olan bir karta dönüştürücü koyulmaz. Arkadaşın sorununa gelirsek ekranında hiçbir oynama olmuyor mu? Kasanın egzoz fanı vs. Dönüyor mü? Anakart ışığı yaniyor mu?

Mesajın yeni göründü başka bir monitör ile denemelisin ve başka bir kablo.
Sorunu çözdüm arkadaşlar. Yardımlarınız için başta Recep Baltaş olmak üzere hepinize çok teşekkür ediyorum. Sorun anakarttaymış Vatan Tekirdağ'a gittiğimizde anakartı denediler ve çalışmadığını söylediler. Msi 970 Gaming ile değiştirdik. Şuan herşey stabil şekilde çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı