Asus M5A97 Overclock Failed Hatası ve Reset Sorunu

Enescan Bektaş

Hectopat
Yer
Kocaeli
Ben yeni bilgisayar aldım. 1 hafta falan oldu. Bilgisayara reset atınca bilgisayar açılmıyor. Bilgisayar açılıyor gibi oluyor fakat monitöre görüntü gelmiyor ve fareninde ışığı yanmıyor. Bu yüzden fişi çekmek zorunda kalıyorum. O zaman düzeliyor. Ha birde bazen böyle fişi çekip bilgisayarı açınca overclock failed yazıyor. Ama OC yapmadım hiç. BIOS Default'da.

Sistem:

• Aerocool Strike X GT 550W Mid Tower ATX Oyuncu Kasası
  • Asus M5A97 AMD 970 AM3+ DDR3 SATA3 USB3 ATX Anakart
  • AMD FX X6 6100 AM3+ 3.3GHZ 14MB CACHE 32NM
  • XFX HD6870 GDDR5 1GB 256BIT DX11 AMD RADEON
  • CORSAIR 8GB (2*4GB) VENGEANCE DDR3 1600MHZ CL9 DUAL KIT
  • 3.5 500GB Barracuda Sata 3.0 16MB Cache 7200Rpm

Not: Bilgisayardan ve kasadan reset denedim.

İşlemcin ısınıyor anlaşılan. İşlemci'ye termal macun sürdün mü fanı takmadan önce? Çünkü virüs girmiş olsa, fişi çektikten sonra bile açılmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir dakika şimdi ben bir şeyi anlamadım burada... Benim işlemci ısınır demem mantıklı gelmedi, Power tuşumu mantıklı geldi sana? ;) Ya bırak allah aşkına ya. ;)

Madem PC yeni ısınmaz diyorsun, Power tuşu nede çabuk bozuldu. :D Power tuşu olmasa sistem hiç çalışmaz. Bilgisayardaki fanlar dönmez, ekran kartı çalımaz, sistem çalışmaz bile. Sistemi açılıp yarıda siyah ekran kalıyormuş galiba.

Ha öyle mi? O İnternetten çözülecek bir sorun değil. Bakılması gerek. Bakmadam çözemeyiz, kasayı söküp yakın bir yerde İnternet Cafe varsa götür bir göz atsınlar.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı