ASUS M5A97 EVO R2.0 Sistemde Kapanma Sorunu

cyber38

Hectopat
Sistemimi bir hafta önce toplattım. Yaklaşık 2 gün sonra da Battlefield 3 yükleyip oynamaya başladım. İşlemcinin sıcaklığı boştayken 36 - 45 derece arasında dolanıyor. Oda sıcaklığı 33 derece. İşlemci soğutucuyu da kendim seçtim, stok değil. Bugün FIFA 13 oynarken 2. maçın yarısında kasa kapandı. Daha önce de PES 2013'e girerken kapanmıştı. Ama o zaman kasanın arkasındaki power tuşunun kapandığını düşünmüştüm. Bugün de aynısı olunca bir terslik olduğunu fark ettim. PSU nun yeterli olduğunu düşünüyorum. Sistem bu:

• AMD FX 8350 4.0 GHz İşlemci
  • ASUS M5A97 EVO R2.0 Anakart
  • Kingston 2x4 GB 1600 MHz RAM
  • Seagate Barracuda 2 TB HDD
  • ASUS HD 7950 DirectCU II TOP 3 GB 384 Bit Ekran Kartı
  • Thermaltake Commander MS-I 700W Kasa

Yardımlarınızı bekliyorum..

Kasa değiştirme imkanım yok. Bu modelin iyi olduğunu düşünüyorum fakat fan eksiği var gibi geliyor bana. Kutunun içinde bir tane arka fan çıktı sadece. Bu yeterli mi? Değil mi?

Şimdi hocam, sorunun nerede olduğunu anlamamız gerek. Bu yüzden sorularıma eksiksiz cevap veriniz.

1- Bu olay sadece FIFA ve PES oynarken mi oluyor ?

2- Eğer hepsinde oluyorsa, bilgisayar kapandıktan sonra kasayı hemen açıp, BIOS'dan işlemci sıcaklığını kontrol edin bakalım.

Güç kaynağın gerçek 700W değil. 600W. Ama bir sorun çıkaracağını da düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı