Asus Maximus XI Formula harici erkran kartı sorunu

astsders

Decapat
Sevgili arkadaşlar yıllardır PC toplarım ve kurulumunu yaparım, ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım
ekran kartımı taktığımda görüntü alamadım eski PC'me taktığımda görüntü alabiliyorum.
Sistem özellikleri:
Asus Maximus XI Formula
i9-9900K
Gskill 32 GB TridentZ RGB DDR4 3200 MHz CL16
Cooler Master MasterLiquid 240mm
Rampage RGB 850W 80+ Gold
Kasa Cooler Master HAF serisi
ASUS GTX 1080 ROG Strix, ama ekran kartı görüntü vermiyor BIOS güncelledim anakartın elimde R9 290 ekran kartı var onu takttığımda anakarta çalışıyor arkadaşların 2080 ve 2070
kartlarını taktım çalıştı. Asus'u aradığımda donanımsal sıkıntı diyor evet donamsal olabilir ama aklıma Z390 chipsette çalışmıyor mu diye de geldi başka bir arkadaşın anakartına taktık Z390 onda da çalışmadı acaba sorun nedir?
Not : Ekran kartını eski sistemime bağladığımda görüntü alyorum yeni sistemde görüntü gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla GTX 1080'ni mi takmaya çalışıyorsunuz ?
Evet gtx1080 takacağım sistemime ama az önce asusu aradım işlemciyle uyumsuzluk olabilir dediler yeni bios gelmis onun sürümünü güncelliyeceğim olmazsa servise yada en kötü senaryoyla bu kartı satıp 2080 ti geçeceğim en
konu bios uyuşmazlığı olduğu meydana çıkmıştır ve şimdi ekran kartı bios yüklemesiyle birlikte kartımı kullanabiliyorum
konu kilit

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı