ASUS MG278Q Işık Sızması Ve Ölü Piksel

ARDA TEK

Hectopat
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Monitörü 2 gün önce Vatan Bilgisayardan aldım. Işık sızması ve 1 tane ölü piksel mevcut. Mağazadan aldım. Değişim veya iade yapamayacaklarını söylediler. Servise gitmesi gerekiyormuş. Değişim veya iade hakkım yok mu? İlla servise mi göndermeliyim? Bir de gönderirsem 1 tane ölü piksel ve ışık sızması için değişim olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişim veya iade hakkım yok mu?
Değişim olmaz, iade ancak mağazanın sözleşmesinde yazan tarih ve kurallara göre gerçekleşir.
İlla servise mi göndermeliyim? Bir de gönderirsem 1 tane ölü piksel ve ışık sızması için değişim olur mu?
5 adet ölü piksel olmadığı sürece garanti kapsamına girmiyor maalesef. Servise verdiğinde de bu sebeple geri çevirirler ya da ücretinin karşılanması doğrultusunda onarım yapabileceklerini söylerler. Ki bu onarım ücretleri, ürünün ücretini aşacaktır.

Servise ışık sızması sorunundan dolayı başvur, ana madde o olsun. Ek bilgi olarak da ölü piksel olduğunu belirt.

Değişim olmaz, iade ancak mağazanın sözleşmesinde yazan tarih ve kurallara göre gerçekleşir.

5 adet ölü piksel olmadığı sürece garanti kapsamına girmiyor maalesef. Servise verdiğinde de bu sebeple geri çevirirler ya da ücretinin karşılanması doğrultusunda onarım yapabileceklerini söylerler. Ki bu onarım ücretleri, ürünün ücretini aşacaktır.

Servise ışık sızması sorunundan dolayı başvur, ana madde o olsun. Ek bilgi olarak da ölü piksel olduğunu belirt.
Bu şekilde fotoğraf çekince.

njGNyB.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişim yaptırdınızmı hocam monitörü? Ben ışık sızmasından dolayı birkere vatan aracılığıyla servise gönderdim paneli değiştirip gönderdiler ancak servis monitöre hasar vermiş, sağını solunu çizmiş paneli yerine oturtamamış zabıt tutup geri gönderdik yine vatan aracılığıyla bu sefer servis kaydı dahi açmadan geri gönderdiler yine vatan aracılığıyla gönderdik bu sefer değişim yaptılar. Ancak durum şu şimdiki monitördede sonradan 1 tane ölü pixel oluştu yada farketmedik ve yine göndericem servise değişim talebiyle ışık sızması ve ölü pixel sebeplerinden. Adam akıllı değiştirseler paneli sıkıntı yok değişim yapmasınlar ama sıfır monitörü çizmek nedir arkadaş.

Direk olarak cayma hakkınızı kullanın almıyoruz falan demelerine bakmayın hakem heyeti aracılığı ile gönderin. Sinerji de beni oyaladı servise gösterelim falan diye zaman geçirdi ısrarla cayma hakkımı kullanmak istiyorum dememe rağmen, neyse ki elimde Sinerji'ye 6. gün "Monitör İadesi" açıklamalı geri gönderdiğim kargonun belgesi vardı. Lehime karar çıktı.

Benim değişim olalı 1 ay olacak neredeyse yani iade yapamam. İlk gönderdiğimde bir buçuk ay uğraştım.Değişimden 2 gün önce tüketici derneğine gitmiştim 6 aya kadar ayıplı ürünlerde cayma hakkımız varmış ancak durum şöyle mahkeme açılırsa 7-8 ay sürer demişlerdi ama paranızı kesin olarak geri alırsınız demişlerdi bende ihtarname göndermişitim. Mahkemeye gerek kalmadan değişim yaptılar ancak şimdide böyle bir durum oluştu.

Evet hocam bende seride sorun var diye düşünüyorum yalnız şimdikinde daha az var bende ışık sızması ölü pixel olmasaydı rahatsız etmiyordu beni okadar...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı