Asus mu Casper mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim bildiğim toplama bilgisayarın garantisi yok, benim bildiğim toplama bilgisayara taksit yok, neyi bilmiyorsun sen arkadaşım? Çok biliyorsan alsaydın istediğin bilgisayarı, neden burada konu açtın? Bu kadar insan senin paran çöpe gitmesin diye uğraşıyor, sen Casper markalı demir yığınını almak için bilmediğin şeyler hakkında konuşuyorsun. Sana yardım etmek insanın içinden gelmiyor, git ve Casper kurbanı ol.
Arkadaşım ben bugüne kadar hiç toplama bilgisayar kullanmadım almadım o yüzden tereddütlerim var.
O yüzden biraz hoşgörülü olursan sevinirim.
Burda ben sizden tavsiye alıyorum kimisi vardır hazır bilgisayar almıştır memnundur kimisi var toplama bilgisayardan memnun değildir ondan yani, ben sizden gelen cevapları karşılaştırıp hangisi daha iyi hangisi daha kötü diye ayırıyorum.
Bende bilirdim kafama göre Asus bilgisayar veya Casper bilgisayar almasını.
Ama ben bilen birilerine sorarak daha iyisini almak istiyorum.
BİLMEMEK AYIP DEĞİL , ÖĞRENMEMEK AYIP !
Bu Atasözü'nü Biliyorsundur Herhalde.

Arkadaşım ben bugüne kadar hiç toplama bilgisayar kullanmadım almadım o yüzden tereddütlerim var.
Burda ben sizden tavsiye alıyorum kimisi vardır hazır bilgisayar almıştır memnundur kimisi var toplama bilgisayardan memnun değildir ondan yani, ben sizden gelen cevapları karşılaştırıp hangisi daha iyi hangisi daha kötü diye ayırıyorum.

Bende ilk aldığım zaman tereddütlüydüm şimdi kendim takıyorum :) her şeyin bir ilki vardır bunu unutma kesinlikle toplama bilgisayar almalısın eğer bir sıkıntı çıkarsa bile sen bir şey yapmadığın sürece düzeltirler ve her parçanın teker teker garantisi var taksitlede alabiliyorsun ve onlar orada montaj yapıyorlar ücretsiz bir şekilde ama bazen 2. el parça takabiliyorlar o yüzden kendin topla yada toplarken başlarında dikil 1-2 saatte hallederler.

Tam bütçe belirtin ve sistem topalyalım. Daha iyi olur.

Arkadaşım bilmiyorsan kuracağın cümle şöyle olmalı: ''Toplama bilgisayar alınca garantisi olup olmayacağını bilmiyorum.'' Sen bildiğini sanıyorsun ancak hiçbir şey bildiğin yok. Yukarıda on taneden fazla yorum yapılmış toplama bilgisayar alman için, sen hala bahane üretiyorsun. Doğru, bilmemek değil, öğrenmemek ayıp ancak bilmediğini söylemekte ayıp değil hatırlatırım.

Konu dışı olacak fakat söylemeden geçemeyeceğim. Arkadaşın yazım şekli ve yazım tarzı açısından bakarsanız bilmediğini anlayabilirsiniz. Araştırmış veya araştırmamış ama bilgisi yanlış bunda hemfikiriz. Fakat bazı arkadaşların üslupları çok yanlış. Fazla tepki gösterildiğini düşünmekteyim. Bilmeyen arkadaşlara hoşgörülü ve güzel dille öğretmeliyiz. Ben bu forumda çok şey öğrendim. Daha 5 - 6 aydır bu forumdayım. Ama saolsunlar zamanında benimle bıkmadan usanmadan ilgilenenler sayesinde birşeyler öğrendim. Sizinde cevap verirken hoşgörülü ve bilmeyen kişilere güzel yollarla öğretmenizi tavsiye ederim.

Konuya dönecek olursak; toplama bilgisayar her zaman daha avantajlıdır. Kullanış amacına göre bütçeni belirtirsen çok güzel sistemler toplanabilir. Her parçanın garantisi vardır. Ve vatan computerden alırsan parçaları sana toplayabilirler.

Hocam bu benim Technopat'ta sinirlendiğim ilk konu. Israrla toplama bilgisayar almasını söylüyoruz ancak hazır bilgisayar almak için bahaneler uydurup duruyor. Arkadaşlar her ne kadar güzel bir üslupla uyarmış olsa da kendisi hiçbirini deyim yerindeyse takmamış. Kusura bakmayın sinirlerime hakim olamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı