ASUS n14u modem ile fiber internet hız sorunu

Erdem Öcük

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar, hayırlı Ramazanlar arkadaşlar. Turkcell Superonline Fiber internet kullanıyorum modem ara odada olduğu için odamdan pek rahat kullanamıyorum. Bunun için bugün yeni bir modem aldım. ASUS N14U modeli "ewan" özelliği ile fiber desteklediğini okudum fakat kurulumu yaparken Superonline Fiber kullanıcı adını bilmeme rağmen şifresini bilmiyorum ve hiçbir şekilde öğrenemeyeceğimi anladım. Bu yüzden modemi sadece "router" olarak kullanmaya karar verdim. Turkcell'in verdiği modemin LAN portu ile ASUS modemin LAN portlarını bağladım. ASUS modeminde IP'sini 192.168.2.1 yaparak bir şekilde ASUS modem üzerinden internete erişebildim. Ancak ASUS modem üzerinden bağlandığım internet web sitelerine gayet normal bir şekilde girebilirken indirme hızımda oldukça büyük düşüş oldu. Hız testlerimin sonuçları 10Mbps'den 0.55Mbps'ye düştü. Bunun nedenini ve ASUS modemi nasıl düzgün bir şekilde kullanabileceğimi sizlere sormak istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem paneline girin ve kullanıcı adı, şifrenizin bulunduğu sayfaya girin. Kullanıcı adı ve şifrenizin olduğu metin kutularının hemen yanına sağ tıklayıp öğreyi denetle seçeneğini seçin.

CTRL+F ile arama kutusunu açın ve type="password" metnini aratın, çıkan sonuçlarda password yerine text yazın ve tekrar metin kutularına bakın. Şifre alanı artık normal bir şekilde okunabilir olacaktır.

Eğer buradaki kullanıcı adı ve şifreniz ile bağlanamıyorsanız ve yazılım bilginiz yoksa şifreyi almanız sizin için zorlaşacaktır.

İlgili satırda şifrelemeyi gizlemek için value"******"> $0 yazılmış. "password"u silsem bile şifre yerine yıldızlar gözüküyo. Bugun Superonline ile konuştum modemler fabrika çıkışlı olarak belirli bir numaraya ayarlı oluyormuş. Başka bir modem kullanma şansım olmadığını söylediler. Öyle ki router bile kullanmak sıkıntı çıkarıyo. Bende modemi iade ederek Superonline'ı aradım. Superonline destek merkezinden aradılar modeme güncelleme yaptılar biraz daha iyi oldu ama yarın tekrar aradıklarında modem değişimi için başvuracağım. Teşekkürler.

Başka bir modem kullanma şansınız kesinlikle vardır, aksini kimse iddaa edemez. Her şeyin bir yolu olduğu gibi bununda vardır.

Detaylı olarak bilgisayarımda kodlarla ilgili bir inceleme yapmam gerektiğinden dolayı ve bu aralar bilgisayarımda internet olmadığı için daha fazla yardımcı olamayacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı