Fiber İnternet hız sorunu

B.M.W

Hectopat
Merhaba 50Mbit fiber kullanıcısıyım. Herhangi bir limit vesaire bulunmamakta. Twitch'de 480P üzeri yayın izleyemiyorum donuyor. Herhangi bir web sitesinden bir dosya indirmek isterken farklı tarayıcılar ile de denedim. İndirilmek istenen dosya boyutu 40 ila 50 MB arası değişmekte ve dakikalar içerisinde ineceği ifade ediliyor. Ben web de araştırmalar yapıyorum. Kendimde bir şekilde çözüm bulmaya çalışıyorum. ISS ile de görüştüm. Ancak durum bundan ibaret. Size de bir başvurmak ve fikir almak istedim. Belki bir yararı olur diye. Söz konusu sorunu ayın 4'ünden beri yaşamaktayım. Bilgi ve fikir sahibi olan arkadaşlarımızın yardımlarını bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kutudan sizin modeminize gelen kablo tesisatında sıkıntı olma ihtimali olabilir mi? Bu en kötü seneryo. Modemi resetleyin belki yoğunluk vardır. Kablonuzu kontrol edin. Driverleri kontrol edin.

Merhaba 50Mbit fiber kullanıcısıyım. Herhangi bir limit vesaire bulunmamakta. Twitch'de 480P üzeri yayın izleyemiyorum donuyor. Herhangi bir web sitesinden bir dosya indirmek isterken farklı tarayıcılar ile de denedim. İndirilmek istenen dosya boyutu 40 ila 50 MB arası değişmekte ve dakikalar içerisinde ineceği ifade ediliyor. Ben web de araştırmalar yapıyorum. Kendimde bir şekilde çözüm bulmaya çalışıyorum. ISS ile de görüştüm. Ancak durum bundan ibaret. Size de bir başvurmak ve fikir almak istedim. Belki bir yararı olur diye. Söz konusu sorunu ayın 4'ünden beri yaşamaktayım. Bilgi ve fikir sahibi olan arkadaşlarımızın yardımlarını bekliyorum.
Hocam aynı sorun bende de var covid yüzünden evde kalan topluluğun yüklenmesi sonucu olduğunu düşünüyordum modeme reset attım 24 mbit standart olan internetim 13 den 17 mbite çıktı reset atmayı denediniz mi? Belki az da olsa internet hızınız artar.

Hocam aynı sorun bende de var covid yüzünden evde kalan topluluğun yüklenmesi sonucu olduğunu düşünüyordum modeme reset attım 24 Mbit standart olan internetim 13'den 17 Mbit'e çıktı reset atmayı denediniz mi? Belki az da olsa internet hızınız artar.

Hangı ISS kullanıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kutudan sizin modeminize gelen kablo tesisatında sıkıntı olma ihtimali olabilir mi? Bu en kötü seneryo. Modemi resetleyin belki yoğunluk vardır. Kablonuzu kontrol edin. Driver'leri kontrol edin.

Yeni bina olması sebebiyle olmayacağını düşünüyorum. Fakat olma ihtimali tabii ki de mümkün. Modem resetleme işlemini denedim. Oraya yazmamışım. Sürücülerden kastınız hangi sürücüler?

Hangi ISS kullaniyorsunuz?

Türk Telekom. Siz?

Son düzenleme:
Hocam aynı sorun bende de var covid yüzünden evde kalan topluluğun yüklenmesi sonucu olduğunu düşünüyordum modeme reset attım 24 Mbit standart olan internetim 13'den 17 Mbit'e çıktı reset atmayı denediniz mi? Belki az da olsa internet hızınız artar.

Tabii ki. Hem de birçok kez. Ancak sonuç değişmedi.

Twitch'te ben de 75 paketimle 480P izliyorum. Muhtemel karantina dolayısıyla yapılan çok yüklenmeden dolayı böyle oluyor.

75 paketim dediğiniz nedir? Peki dosya indirmedeki kısım için ne söylersiniz? Kullandığınız internet nedir? Yalnız şöyle bir durumda mevcut. Kullanmış olduğum ISS böyle bir şeyden hiç söz etmiyor. E bu durumda insan acaba bende mi bir sıkıntı var? Sadece bende mi? Diye düşünmeden edemiyor. Ki bir de benim gibi yeni kullanmaya başladığınız bir sağlayıcıysa ve daha olumlu ya da olumsuz anlamda deneyimleme şansınız da olmadıysa bu düşünceler hiç iyi yerlere gitmiyor.

Son düzenleme:
Yeni bina olması sebebiyle olmayacağını düşünüyorum. Fakat olma ihtimali tabii ki de mümkün. Modem resetleme işlemini denedim. Oraya yazmamışım. Sürücülerden kastınız hangi sürücüler?

Türk Telekom.
Ben bilgisayar kullandığınızı varsayarak bu yorumu yaptım Ethernet ve Wireless.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı