ASUS N53sn laptop yavaşladı

erdemozgor

Decapat
Selamun aleyküm arkadaşlar, elimde ASUS N53sn modeli mevcut. Yaklaşık 3 sene önce bilgisayar bendeyken gayet stabil ve düzgün çalışan bir sistemdi o zamanın şartlarında 4 GB RAM ve HDD ile rahatlıkla işlerimi görüyor normal standart oyunları oynuyordum. Şimdi 6 GB RAM ve Toshiba SSD mevcut üzerinde komple söküp termal macun ve fan temizliği yaptım Windows 10, 8, 7 her sürümü denedim ve 7 sürümünde karar kıldım. Sebebi ise bilgisayarda oyunlarda farklı bir donukluk kasma söz konusuydu nedenini anlayamadım ilk olarak driver sorunu olduğu için ( bu modelde 2 ekran kartı mevcut ) oyunlarda NVIDIA geçmediği için bu sorunu yapıyordu çözükten sonra hala eskisi gibi performans alamadığımı fark ettim. Sizlere sorum termal macunu belki fazla çektiysem bu yüzden ısınıp bunu yapıyor olabilir mi? SSD yokken bile daha rahat çalışan PC 3 sene sonra tekrar bana geri geldiğinde ( 3 sene hiç tamir görmedi ) bu sorunu yapması nedendir? CPU programında tüm bilgileri atıyorum işinde uzman kişiler destek olabilir mi? Ayrıca arkadaşlar işlemci değiştirsem yararlı olur mu? Değiştirmek mantıklı mı? 4 RAM slotu var bazı ana kartlar 8 bazıları 16 destekliyor 16 up yapmayı deneyeceğim ama öncelik olarak eskisi gibi sıkıntısız kullanmamın yolu nedir? Teşekkür ederim.
Not: Ara ara PC anakart ısısı durduk yere 70 80 oluyor.

1.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

Dosya Ekleri

• OZGORAILESI.txt
    60 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba aynı bilgisayardan bendede vardı bütün bakımlarını yaptıma rağmen eski performansını alamıyordum ekran kartı sürücüsü güncel değilmiş ekran kartı sürücüsünü güncelledim eski performansı geri geldi sürücünüz güncel değilse güncellemenizi tavsiye ederim Geforce experience uygulamasını indirip ordan güncelliyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı