Asus N53SV Düşük CPU Kullanım Sorunu

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Merhaba. Asus N53SV sistemim var. (2630QM, 500G HDD, GT540M 2G, 4G RAM.) ETS2 oyununda 720P High ayarlarda aşağıdaki değerleri alıyorum. Çok garip değil mi? Ayrıca işlemci çok ısınıyor, çok az yükte bile. Termal macun değişimi ve temizlik faydalı olur mu sizce? (8 yıldır temizlemedim ama ilk başta da ısınıyordu.)
Screenshot_20190124-140653.jpg

Dizüstü bilgisayarların çoğunda ısınma sorunu var. Temizlemek faydalı olabilir, ama bu konuda fazla bilginiz yoksa bulaşmayın.

Merhaba. Asus N53SV sistemim var. (2630QM, 500G HDD, GT540M 2G, 4G RAM.) ETS2 oyununda 720P High ayarlarda aşağıdaki değerleri alıyorum. Çok garip değil mi? Ayrıca işlemci çok ısınıyor, çok az yükte bile. Termal macun değişimi ve temizlik faydalı olur mu sizce? (8 yıldır temizlemedim ama ilk başta da ısınıyordu.)
Eki Görüntüle 362684
8 yıldır termal macun değişimi ve temizlik yapmıyorsanız laptobunuz un içini örümcek ağı kaplamış :) termal macun çoktan işlevini yitirmiştir. Kaliteli termal macun ile macunu yenileyin ve fan temizliği yapın.

Bilgim biraz var, elimde Xigmatek PTI var onunla yenileyeceğim. Bir de aybaşında SSD yükseltmesi yapacağım. Şu an RAM yetiyor zaten. İyi olur, değil mi?

Bilgim biraz var, elimde Xigmatek PTI var onunla yenileyeceğim. Bir de aybaşında SSD yükseltmesi yapacağım. Şu an RAM yetiyor zaten. İyi olur, değil mi?
Ssd yükseltmesi labtobunuza çok katkısı olur elbette. Ama oyunlardaki fps değerlerine katkısı olmaz. Alabiliyorsanız 4 gb Ram in yanına 4 gb Ram daha ekleyin

Ssd yükseltmesi labtobunuza çok katkısı olur elbette. Ama oyunlardaki fps değerlerine katkısı olmaz. Alabiliyorsanız 4 gb Ram in yanına 4 gb Ram daha ekleyin
Ben çok oyun oynamayı düşünmüyorum, çünkü zaten bir-iki ay içinde RX580'li kasa toplayacağım o yüzden çok harcamak istemem. O yüzden RAM eklemeyi düşünmüyorum. Bir de bu laptopta MSata desteği var mı? İnternette araştırdım ama bir bilgiye ulaşamadım. İyi günler...

Ben çok oyun oynamayı düşünmüyorum, çünkü zaten bir-iki ay içinde RX580'li kasa toplayacağım o yüzden çok harcamak istemem. O yüzden RAM eklemeyi düşünmüyorum. Bir de bu laptopta MSata desteği var mı? İnternette araştırdım ama bir bilgiye ulaşamadım. İyi günler...
Hdd yi çıkarıp yerine ssd takabilirsiniz.

Çokta bir faydası olmayacak aynı laptopu kullanıyoruz sonuçta gücü belli ssd taktım hey rıl termali sürerim sadece fanın içini açamadım temzilemedim ve temiz görünüyor toz görünmüyor pekte bir etkisini göremiyorum ısınma her zaman olur ufak bir miktar performans elbette artıyor ama çok bişey beklemiceksin.

Aynı bilgisayar bende var 6 RAM 2'si sonradan ekleme SSD kasmaları epey azaltıyor ve hızlandırıyor 860Evo 500 GB benim PC'de ısınıyor macun ve temizlik yeni yapıldı Valorant'ta 110 FPS alıyorum ama ETS'de düşük FPS alıyorum GPU kullanımı RAM ve CPU kullanımı düşük ETS'de ölçeklemeyi azalt ayarlardan onun etkisi çok oluyor ve UEFI destekliyor UEFI'den Win 10 Home kur Pro çok kastı 6 RAM olmasına rağmen Win 10 Home bu PC'de candır

Yeni konular

Geri
Yukarı