Asus N53SV Boot Sorunu

thilkin

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,
Bir süre önce bilgisayarım arızalanmış idi. HDD'yi okumuyor, ışıklar sabit bir şekilde yanıyor ve ekranda hiçbir şey yoktu. Lakin servise gönderip, birkaç hafta bekledikten sonra sorun çözülmüş bir şekilde geldi.

En son ısınma problemi yaşadım, ben de önceden termal macun yenilediğimden, bi'bakayım dedim. Fanı vs. söktüm, soğutma bloğunu kaldırdım.
Ardından montajını yaptım. (Vida artmadı.)

Ve bilgisayarın kablosunu taktım. Düğmeye basmama rağmen bilgisayar ışıkları yandı. Ancak HDD okunmuyor, BIOS açılmıyordu. Ardından bi kaç çözüm dendim:

• Elektrik yüklenmesinden şüphelenip, batarya ve şarj kablosunu söküp başlatma düğmesine bastım. (30 saniye, 1 dakika ve 2 dakika.) Durum değişmedi.
  • RAM'lerin yerini değiştirdim ve BIOS erişimim geldi lakin boot etmiyor ve ekranda yalnızca imkeç yanıp sönüyor.
Biraz daha açıklamak gerekirse;

BIOS erişimim var. Ancak boot sorunu var. İşletim sistemi Windows 8.1 Industry Edition.
Ardından Rufus ile hazırladığım kurulum USB'sini boot etmeye çalıştım ama nafile.
İmleç yanıp sönüyor, gerisi yok.

Umarım bir çözüm bulabiliriz, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı