Asus n550 Yosemite Açılışta Ekranda Çizgi Sorunu

bthnkrdk

Hectopat
Daha fazla  
Kurulumu tamamladım ancak çeşitli sorunlarla karşılaştım. Bu sorunlarla karşılaşıp çözüme ulaşan arkadaşlar varsa yardımınızı bekliyorum.

1. Yeniden başlat ve bilgisayarı kapat stabil çalışmıyor.
2. USB girişine takılı cihazlardan herhangi birini çıkardığımda USB girişlerinin hiçbiri sistemi yeniden başlatana kadar çalışmıyor.
3. Başlangıçta Apple logosu belli bir süreden sonra çizgi çizgi oluyor.
4. Bazı açılışlarda bütün ekran çizgi çizgi oluyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

image.jpg
image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yosemite kurulumu yapmadan önceki sistemde böyle sorunlarla karşılaşıyor muydunuz? Eğer böyle bir durum söz konusu değilse bilgisayar donanımın Yosemite için uygun değildir. Orjinal işletim sistemine geri dönebilirsiniz.

Config.plist dosyanı Clover Configrator ile aç. Graphics seçeneklerinde Inject EDID ve Patch Vbios seç. Ayrıca GUI seçenekleerinden de monitor çözünürlüğün ne ise, onu da tam olarak gir.

USB için kullandığın herhangi bşr kext varmı? Ayrıca USB'ler Intel yada ASMedia'mı ? Bunu öğrenmek için DPCIManager indir ve PCI List içinden USB'lerin hangi model olduğunu öğren burada paylaş.

USB için kullandığın herhangi bşr kext varmı? Ayrıca USB'ler Intel yada ASMedia'mı ? Bunu öğrenmek için DPCIManager indir ve PCI List içinden USB'lerin hangi model olduğunu öğren burada paylaş.

Hocam bunları buldum USB3 denetleyici Intel Lynx Point PCH - USB 3.0 xHCI Host Controller ve USB2 denetleyici Intel Lynx Point PCH - USB 2.0 EHCI Host Controller
Kext 3.0 yukledim diye hatırlıyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı