Asus N550JV ısınma sorunu

Goldthorn

Hectopat
Daha fazla  
Asus N550JV serisi, aşırı derece ısınıyor. Terimlerden çok anlamıyorum. CPU 93*-94* vs. diyor. Laptopun üst kısmına elimi 3 saniyeden fazla tutamayacağım kadar çok ısınıyor, elim yanıyor diyebilirim. Oyun oynuyorum FPS hiçbir zaman sabit kalmıyor zaten, efektler çoğaldıkça fazlasıyla ekran kasması titremesi oluşuyor. Oynamıyor iken de aynı şekilde ısınıyor. Normal mi 93* olması?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha öncesinde termal temizlik yaptırmış ve macununun yenilenmesini söylemiştim bir kere servise gönderdiğimde ama yapılmış mıdır bilmiyorum. Ancak kendim yapmayı bilmiyorum, kolay bir olay mıdır yoksa hiç bulaşma mı dersiniz?

Birde soğutucu almalı mıyım?.

Daha öncesinde termal temizlik yaptırmış ve macununun yenilenmesini söylemiştim bir kere servise gönderdiğimde ama yapılmış mıdır bilmiyorum. Ancak kendim yapmayı bilmiyorum, kolay bir olay mıdır yoksa hiç bulaşma mı dersiniz?

Birde soğutucu almalı mıyım?.

İnternette termal macunun nasıl sürüldüğüne dair videolar var. 10-15TL'ye bi' termal macun alıp işini halledebilirsin, kolay. Ayrıca soğutucu mutlaka almalısın, az da olsa faydası olur. Malum sıcak aylardayız hava akışı olması açısından iyi olur.

Arkadaşlar benzer durum bende de var ancak pc 80C* olduğunda kitleniyor ( işlemci ) ama bu sadece ETS2 de oluyor. Yakında temizlik yapmayı düşünüyoruz eğer temizlik + termal macun değişiminden sonra devam ederse ne yapmalıyım ? Targus soğutma kullanıyorum laptop soğutucusu olarak.

Arkadaşlar benzer durum bende de var ancak pc 80C* olduğunda kitleniyor ( işlemci ) ama bu sadece ETS2 de oluyor. Yakında temizlik yapmayı düşünüyoruz eğer temizlik + termal macun değişiminden sonra devam ederse ne yapmalıyım ? Targus soğutma kullanıyorum laptop soğutucusu olarak.
Büyük ihtimal temizlendikten sonra sıkıntısı kalmayacaktır. Eğer kalırsa antivirüsle güzel bir tarat derim (kalıntılar, trojanlar vs). Hiç uğraşmayayım dersen de temiz format atman senin için iyi olur. He tabii hiç virüs de olmayabilir :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı