ASUS N550jv NVIDIA GT 750M 4 GB VGA BIOS dosyası

yusuf ahmet

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
adata 240gb
ASUS N550jv marka notebookum var.

Ekran kartı 43 hatası veriyor bayağıdır ilgilenmedim gerek duymadığımdan.

Bu ara düzeltmeye çalışırken, GPU Z programında ekran kartının BIOS versiyonu olmadığını fark ettim.

Nasıl oldu ne zaman silindi bilmiyorum. İnternette bu modelin VGA BIOS dosyasını bulamadım.
Bu bilgisayar a sahip olan bir arkadaşımız. GPU Z programından VGA BIOS (9d3d.rom diye kaydediyordu sanırım.) Save dosyasını alıp yollayabilir SE çok sevirim :D

2.png

1.png

Ekran kartı sürücüsünü güncelleyince bu problemin çözülmesi lazım ya da temiz format sonrası laptopun driver sitesindeki driverları yükleyip güncelleme yapın.
Kod 43 hatası sıcaklık sorunundan kaynaklı olması gerek ama gördüğüm kadarıyla Board'ı okumuyor. Temiz format sonrası bu sorunlar düzelmesi gerek.

Ekran kartı sürücüsünü güncelleyince bu problemin çözülmesi lazım ya da temiz format sonrası laptopun driver sitesindeki driverları yükleyip güncelleme yapın.
Kod 43 hatası sıcaklık sorunundan kaynaklı olması gerek ama gördüğüm kadarıyla Board'ı okumuyor. Temiz format sonrası bu sorunlar düzelmesi gerek.
sürücü yüklü eski sürümünü bilinçli yükledim. kod43 hatası için yazmamıştım. Nvidia gt750m ekran kartında Vga bios yüklü değil. ondan ötürü notebook ekran kartını çalıştıramıyor hata veriyor.(kod 43 genel bir hata kodu oldugundan derdim o değil yani :D ) bana Nvidia gt750m Vga bios .Rom dosyası gerekiyor.
bilgi için teşekkürler :)

Sürücü güncellemelerini yüklerken VGA BIOS'unuda yüklemesi gerekiyor. Bu sebeple bu öneriyi yapmıştım. Yabancı forumlarda da bu sorunun çözümü format. VGA BIOS'u nasıl sildiniz onu merak ediyorum. Garip bir durum.

Sürücü güncellemelerini yüklerken VGA BIOS'unuda yüklemesi gerekiyor. Bu sebeple bu öneriyi yapmıştım. Yabancı forumlarda da bu sorunun çözümü format. VGA BIOS'u nasıl sildiniz onu merak ediyorum. Garip bir durum.
Vga bios nasıl silindi bilmiyorum 2 senedir felan nvidia çalışmıyordu. Gerekmediğinden hiç uğraşmadım. sürücü vga biosu etkilemiyor ne yazıkki, kod 43 hatasının diğer bütün sorunlarını denedim, en son bu kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı