Asus N550JV oyunlarda ani frekans düşmesi

Latif Çiçek

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar işlemcide oyun oynarken ani frekans düşüşleri oluyor. İşlemcim i7-4700HQ 3.4 GHZ'den 1.8 ve daha altına düşüyor. Gerekli programları ThrottleStop kullanmama rağmen frekans düşüşleri oluyor. Laptopum Asus N550JV-CN127H. Sadece bugün bu sorunla karşılaşmaya başladım. Herhangi bir ısınma problemi olmuyor en fazla 85 dereceye çıkıyor. Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de i3 550 işlemci var ve 3.2GHz frekansında ancak şuanda 1.7GHz ile çalışıyor ama ben oyuna girsem veya render yapsam 3.2GHz'de çalışıyor. İhtiyacı olduğu kadar kullanır.

Anladım hocam ama benım işlemcim hep 3.4 de çalışıyor ama oyuna gırınce düşüyor mesela cs:goda sabit 200 fps alırken 3 4 sanıye 50 fps ye düşüyor ve tekrar 200 oluyor ve bu 10 sanıye aralıklarla hep tekrarlıyor kaynak izleyicisinden işlemcinin durumuna bakıyorum fps düştüğü an işlemcinin frekansı düşmüş bugun olmaya başladı sacedece yardımın için teşekkürler.

Anladım hocam ama benım işlemcim hep 3.4 de çalışıyor ama oyuna gırınce düşüyor mesela cs:goda sabit 200 fps alırken 3 4 sanıye 50 fps ye düşüyor ve tekrar 200 oluyor ve bu 10 sanıye aralıklarla hep tekrarlıyor kaynak izleyicisinden işlemcinin durumuna bakıyorum fps düştüğü an işlemcinin frekansı düşmüş bugun olmaya başladı sacedece yardımın için teşekkürler.
CS:GO Başlatma Seçeneklerine -threads 8 yazarak 8 çekirdeğinde CS:GO tarafından kullanılabilmesine izin verebilirsin, ayrıca -high yazarakta işlem önceliğinin CS:GO'da olmasını sağlayabilirsin. Bunları yapmayı dene birde. Ayrıca güç seçeneklerinden bilgisayarı yüksek performansa al.

Evet arkadaşım ama senin dediğin şeyleri denedim ama bu sorun tek bir oyunda değil bütün oyunlarda aynısını yapıyor bugün termal macunu değiştirdim sorun düzelmedi format attım yine aynı işlemci 3.4 de çalışıyor hep ama herhangi bir oyuna girince işlemcinin hızı düşüyor ve geri düzeliyor bu 4 5 saniye aralıklarla tekrarlıyor kaynak izleyicisinden işlemcinin durumuna baktığımda oyuna girdiğimde işlemcinin frekansında hep 2 3 saniye aralıklarda %50'nin altına düşüp tekrar %100'e çıkıyor böyle dalgalandığı için oyun içindeki fps değerim bi 200 bi 30 arası gidip geliyor hep yardımın için teşekkürler.

Güç seçenekleri hep yüksek performansda

Oyunlara girdiğimde işlemci 3.4 den direkt olarak kendini 0.77 ghz ye sabitliyor

Son düzenleme:
Evet arkadaşım ama senin dediğin şeyleri denedim ama bu sorun tek bir oyunda değil bütün oyunlarda aynısını yapıyor bugün termal macunu değiştirdim sorun düzelmedi format attım yine aynı işlemci 3.4'de çalışıyor hep ama herhangi bir oyuna girince işlemcinin hızı düşüyor ve geri düzeliyor bu 4 5 saniye aralıklarla tekrarlıyor kaynak izleyicisinden işlemcinin durumuna baktığımda oyuna girdiğimde işlemcinin frekansında hep 2 3 saniye aralıklarda %50'nin altına düşüp tekrar %100'e çıkıyor böyle dalgalandığı için oyun içindeki FPS değerim bir 200 bir 30 arası gidip geliyor hep yardımın için teşekkürler.

Güç seçenekleri hep yüksek performansda.

Oyunlara girdiğimde işlemci 3.4'den direkt olarak kendini 0.77 GHz'ye sabitliyor.

Sorununu çözdün mü acaba çok önemli de benim için aynı sorun bende de var.

Geri
Yukarı