Asus N550JV Yosemite Kurulum ve Hatalar

Trim desteği falan herşey var benim ayarladıgım EFI klasorunun ıcınde. Ama denilenleri flnda yapmama ragmen yok işte duzgun gitmeyen şeylervar tabi. Anlattıklarımı full uygulayın. Ancak benim EFI klasorunde Trim enable fln var. eger HDD niz varsa bi sıkıntı yaparmı bilmiyom deneyin bi baken :)

Siz dediklerimi yapın yeter. Butun bilgi anlattıgım yerde paylaşılmış sizin bişey yapmanıza gerek kalmayak zaten. Ben ugraştım sizde sefasını sürün işte :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi Hostuma upload ediyorum. EFI Link Onceki sayfadaki upload ettiğim dosyanın aynısıdır.

Bendeki wifi kartı sakın dikkate almayın kesinlikle MAC OS X Driverı yoktur :))) Zaten şuan kabloyla bağlanıyorum ama ufak bir Wifi Dongle alıcam Edimax ın var bitane ebay den sipariş vercem artık. 7260 dan vazgeçemem :)

Ayrıca TEST ettim 24inc HDMI Viewsonic monutor ile oda çalışıyor :)

Aslansın be @oguz657 [emoji16][emoji16][emoji16][emoji16] şu an ağlamak istiyorum [emoji24][emoji24] teşekkür ederim ellerine,bilgine,emeğine sağlık kardeşim :)

Yalnız boot arg da npci=0x2000 dart=0 cpus=1 ekledim yoksa açılmıyordu. Bu arada laptopum Lenovo z510.

Çok teşekkür ederim tekrardan kardeşim.

Afiyet olsun ;) Güle güle kullanın ama tam bir mac performansı almadan rahat edemem ben kullanamam uğraşmaya devam inşallah bişeyler çıkar yeni :)

Kardeşim akşam akşam çok sevindirdin beni.. Çok teşekkür ederim. @Derebey de çalıştırmış kendiside bir anlatsın nasıl yaptığını onun yöntemiylede deneyeceğim ekran kartını. Sanki bunda takılıyor gibi oluyor biraz.

Birde tam şifre ekranı gelecek iken yazılar felan birbirine giriyor sonra şifre ekranı geliyor. Bir sıkıntıvar gibi ama bakalım. Sende de durum aynı mı acaba?

Okey derebeyin dediği benim paylaştığım 2nci video :) Eğer tam anlamıyla takip ederseniz anlattıklarımı mutlu sona kavusursunuz. Tabi Kurmak istediğiniz cihaz Asus N550JV ise ;)

Dediğim gibi ufak tefek sıkıntıları var ama can sıkıyor şöyle aksın sistem istiyorum ama bende yeni yeni bu kadar uğraştığım için . Bazı şeyleri bende tam bilmiyorum açıkcası. Dilim dondugunce anlatmaya çalıştım ve hani bende sektör içinden oldugum için en azından anlıyoruz bazı şeyleri... Niyeyse şua kernel patch leme fln nasıl yapılır çözemedim :(

Ekran sanki bazen geç geliyor ama ekran kartından sanırım. Bide şimdi Qe/ci aktif oldumu acaba ? Nasıl anlarız bunu ?
Arkadasim HD 4600 icin Full QE/CI olup olmadigini en kolay yolla Yosemitede menülerin seffafligindan anlarsin.. Klavyemde Türkce karakterler olamdigi icin Türkce karakter kullanamiyorum o yüzden yazim hatalarindan dolayi simdiden özür diliyorum.. HD 4600 yamalamasina gelince anlatacaklarim internetteki bir blogtan alintidir ben sadace yaptiklarimi anlatacagim. Yosemitede HD4600 icin cok ugrastim bende ise yarayan tek yöntem bu oldu...

Öncelikle System/Library/Extensions icindeki AppleIntelHD5000Graphics.kext ve AppleIntelFramebufferAzul.kext'lerinin yedeklerini al ve bunlari masaüstüne kopyala..
Sonra kextlere ters tiklayip Paket Icerigini Göster'i tiklayarak acilan Contents klasörünün icerisindeki Info.plist dosyasini ac. Simdi buraya Yosemitede kaldirilmis olan HD4600'in Device ID'sini eklememiz gerekiyor. Info.plist dosyasinin icindeki
<string>0x0d268086 0x0a268086 0x0a2e8086 0x0d228086 0x04128086 0x0a168086</string> satirini bul ve bu satirin basina HD4600'ün Devive ID'sini " 0x04168086 " ekle... Ekledikten sonra bu satir söyle olmasi gerkiyor...

<string>0x04168086 0x0d268086 0x0a268086 0x0a2e8086 0x0d228086 0x04128086 0x0a168086</string>

Sonra bu dosyayi kaydererek kapat... Bu islemi iki kext icinde yapman gerekiyor.. Bundan sonra yapacagin yamayinda sadace AppleIntelHD5000Graphics.kext'i icin yapacaksin...

Yama:

1. Terminali ac ( Info.plist dosyasini degistirdigin kextlerin hala masaüstünde olmasina dikkat et )
2. cd Desktop/AppleIntelHD5000Graphics.kext/Contents/MacOS komtunu kopyala terminalde yapisitir.. sonra Enter..
3. Yama: Terminale sudo /usr/bin/perl -pi -e 's|\x3d\x86\x80\x12\x04\x74\x10\xeb\x5d|\x3d\x86\x80\x16\x04\x74\x10\xeb\x5d|g' AppleIntelHD5000Graphics komutu yapisir ve Enter bas.. Sifreni isteyecektir ver ve tekrar entera bas ve yama tamam..
4. Sonra bu kextleri Kext Wizard programi ile tekrar yükle..
5. Terminalde sirasiyla sudo kextcache -Boot -U / ve sudo touch /System/Library/Extensions komutlarini ver..

Laptopu yeniden baslat...

Eger ilk yama ise yaramassa genelikle ilkinde ise yariyor, 2. adimdan sonra su yamayla ( sudo /usr/bin/perl -pi -e 's|\x3d\x86\x80\x12\x04\x74\x10\xeb\x5d|\x3d\x86\x80\x12\x04\x74\x10\xeb\x4d|g' AppleIntelHD5000Graphics ) devam et.. Eger iknci yamayi yaparsan ilkini yapmamis oman gerkiyor...

Umarim isine yarar kolay gelsin..

Arkadaslar Nvidia Optimus'u Mac OS'te kullanmanin yolu yok... En iyi yöntem boot sirasinda Nvidia'yi kapatmak.. Yani sistemin görmemesini saglamak ki buda islemcinin isisini 10 dereceye kadar düsürmeye yaririyor ve fanin daha az calismasini sagliyor..

Screen Shot 2014-11-08 at 14.31.24.png
Screen Shot 2014-11-08 at 14.33.30.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı