ASUS N56VZ ısınma problemi

ilkanonat

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Birçok sosyal paylaşım sitesinde sorunumu dile getirdim ancak aradığım cevapları bir türlü alamadım ve burada alabileceğimi umut ediyorum sahip olduğum laptopla yaklaşık 15 dk oyun oynadıktan sonra aidax64 ten aldığım sonuçlara göre laptobum 100 derecenin üstüne çıkıyor ve ardından sistem kendi kendine mavi ekran verip kapatıyor 2 kere bu sebepten dolayı bilgisayarı servis sağlayıcısına verdim ancak ne bir parça değiştirdiler ne bişey sadece format atıp macunu yenileyip içini temizleyip verdiler ancak bu bir işe yaramadı.2. gittiğindede bios update yaptıklarını belirttiler en başlarda işe yaradığını hissetsemde buda işe yaramadı ama ancak mavi ekran vermiyor artık direk kapanıyor. Bunun yanında kendime ek soğutucu aldım bununda pek işe yaradığını söyleyemem siz bana ne önerirsiniz?
Şimdiden teşekkürler

Oyun açınca ısınma oluyor bende de. Isınma olması problem değil de bende hiçbir zaman 100 dereceyi aşıp bilgisayar kapanmadı. Saatlerce oynamama rağmen. Hangi oyunda oluyor ? Tüm oyunlarda mı yoksa bazı oyunlarda mı ?

Tüm oynadığım oyunlarda oluyor sadece oyun seviyelerine göre çabuk veya geç ısınıyor ama mutlaka gün sonunda o bilgisayar kitleniyor

Bence laptopta sıkıntı var. Garantisi devam ediyorsa değişim talebinde bulunsanız iyi olabilir. Bilgisayarın kendini kapatacak düzeye gelmesi normal değil. Isınma oluyor bende de ama hiçbir zaman kapanmadı. Saatlerce oynasam bile.

İşlemci fanındaki vidalarda gevşeklik olabilir, driverlarını elden geçirmen gerekebilir, ama garantin devam ediyor ise cihazı direkt telecervice e gönder, ücretsiz bakımını yapıp sana geri gönderiyorlar.

ben 2.5 yıl önce aldım aynı bilgisayarı ısınma sorunu yaşadım ama şöyle 85 derece ye kadar çıkıyordu oyunlarda sonra bilgisayarcıya fanını temizlettim ve macunları yenilediler şu an 80 lere falan çıkıyor 5 derece falan fark etti ama ne kadar ısınsada donma kasma kilitlenme yapmadı hiç. normal soğutucum var ama hiç fark etmiyor bu tip bilgisayarlar için vakum soğutucular var diyolar ama deneyen oldu mu sonuçlar nasıl bilmiyorum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı