Asus Notebook Donma Problemi

FFurkaNNN

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda donma problemi var ve bir türlü çözemiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Bilgisayar donanımım ve işletim sistemi şu şekilde:

Windows 10 Pro
i5 6200U
920MX
Kingston 120 GB SSD
4 GB RAM

Not: Sürücülerimin hepsi güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donma derken ne tür bir donma? Belirli bir süre mi donuyor ya da donuyor hiç tepki vermeden öyle kalıyor mu? Ayrıca SSD mi kullanıyorsunuz HDD mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD kullanıyorsanız büyük ihtimalle işletim sisteminizde sorun var. Temiz Windows kurulumu gerçekleştirin.

Donma derken ne tür bir donma ? Belirli bir süre mi donuyor yada donuyor hiç tepki vermeden öyle kalıyor mu ? Ayrıca SSD mi kullanıyorsunuz HDD mi ?
Uzun bir süre donuyor. Bazen yenilenip düzeliyor. Bazen hiç tepki vermiyor, bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.(Açma düğmesinden. O sırada hiçbir işlem görmüyor.) SSD kullanıyorum. Kullandığım SSD de şu: Kingston 120GB UV500 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 520MB / Yazma 320MB) - Vatan Bilgisayar

Ayrıca şunu eklemek istiyorum. Öncesinden Nvidia 417.35 driver hatası ve hd graphics hatası veriyordu. Artık o hatalar çıkmıyor ama donma durumu devam ediyor.
SSD kullanıyorsanız büyük ihtimalle işletim sisteminizde sorun var. Temiz Windows kurulumu gerçekleştirin.
Temiz kurulumdan kastınız nedir? Açıklayabilir misiniz? Veya öğrenebileceğim bir kaynak var mı ?

Uzun bir süre donuyor. Bazen yenilenip düzeliyor. Bazen hiç tepki vermiyor, bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.(Açma düğmesinden. O sırada hiçbir işlem görmüyor.) SSD kullanıyorum. Kullandığım SSD de şu: Kingston 120GB UV500 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 520MB / Yazma 320MB) - Vatan Bilgisayar

Bu sayfadan CrystalDiskMark ve CrystalDiskMarkİnfo yazılımlarını indirip ekran görüntüsü atar mısın ? Disk Mark İnfo adlı yazılımı yükle ve aç direk ekran görüntüsünü at. Diğer yazılımla ise test yap çıkan sonucun görüntüsünü at.

Download

Bırakın artık şu temiz kurulum kafalarını. En ufak bir sorunda hemen temiz kurulum yapın diyorsunuz. Belki başka sorun var ne biliyorsunuz ?
Haklı olabilirsiniz. Windowsu gayet sorunsuz bir şekilde UEFİ şeklinde yükledim. Hatta Recep Abi ve Ali Abi'nin rehberlerinden yararlanarak yaptım bu kurulumu.

Bu sayfadan CrystalDiskMark ve CrystalDiskMarkİnfo yazılımlarını indirip ekran görüntüsü atar mısın ? Disk Mark İnfo adlı yazılımı yükle ve aç direk ekran görüntüsünü at. Diğer yazılımla ise test yap çıkan sonucun görüntüsünü at.

Download

IMG_3688.JPG
sonuçlar şu şekilde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı