ASUS P541T-M lx ve Xeon X5460 modlama

• Konuyu başlatan GGWP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 1B

GGWP

Hectopat
İşlemci üstünde sticker ile geldi. Anakartımın BIOS'unu da bu siteden EZ Flash ile güncelledim 1101 sürümüne. Eksik yaptığım bir şey mi var? Sistem açılır açılmaz direk 65-75 derecelere vuruyor ve sürekli 3.16 GHz de çalışıyor.
Ekran görüntüsü 2021-03-10 062755.png
Ekran Alıntısıd.PNG
IMG_20210310_061224_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın BIOS'una X5460'ın Microcode'unu entegre etmeniz gerek. Yani BIOS modlama denilen şey budur.

Hocam siz beni çıldırtmak için mi yazıyorsunuz? Biriniz modlamak ne demek onu açıklıyor diğeriniz soğutucu ne diyor. Zaten kanser belirtileri gösteriyorum. Sorduğum şeye cevap vermiyecekseniz yazmayın. Sorum açık, okuyunuz lütfen.
@@Yiğitt35 BIOS modlamanın ne olduğunu neden açıklıyorsun zaten o adımı tamamladığımı belirttim. Eksik yaptığımı düşünüyorsan açıkça belirtebilirsin.
@@Andar Han overclocksuz sistem boştayken 70 dereceden bahsediyorum. Soğutucunun yetersizliğinden bahsediyorsun?

Bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.

Hocam siz beni çıldırtmak için mi yazıyorsunuz? Biriniz modlamak ne demek onu açıklıyor diğeriniz soğutucu ne diyor. Zaten kanser belirtileri gösteriyorum. Sorduğum şeye cevap vermiyecekseniz yazmayın. Sorum açık, okuyunuz lütfen.
@@Yiğitt35 BIOS modlamanın ne olduğunu neden açıklıyorsun zaten o adımı tamamladığımı belirttim. Eksik yaptığımı düşünüyorsan açıkça belirtebilirsin.
@@Andar Han overclocksuz sistem boştayken 70 dereceden bahsediyorum. Soğutucunun yetersizliğinden bahsediyorsun?

Bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.

Hız aşırtmasız stok hali 120W olan bir işlemci takıp, 2 bakir borulu 9 cm'lik bir soğutucu ile sogutmaya çalışmaya devam ediniz o zaman. İstediğiniz cevabı alamayıp bilgisiz diye itham etmek ilginç. Hadi sağlicakla.

Hocam farklı dünyalarda mı yaşıyoruz? Stok fanla 50 derecede kullanan arkadaşım vardı geçen sene. Keza internette de böyle kullanıcıları görmüştüm. Kaldı ki sizin mantığınıza göre boşta 75 derece normal ise yüke sokunca 90 derecemi olacak? Overclocklayıp 4GHz yapanlar kaç derece alacak 100 mü? 110 mu? Bahsettiğimiz soğutucular en iyisinden Wraith Prism(400₺) ile 10 derece fark ediyor. Adamlar 70 derecede stabil oc kullanıyor. Hepsi bir yana cevap verme şekliniz çok yanlış. Öncelikle sorduğum soruya cevap vermenizi beklerim.(İşlemlerimin doğru olup olmadığını çünkü ilk defa xeon işlemci kullanıyorum) sonra soğutucu hakkında konuşmamız gerekir.Çünkü bildiğim kadarıyla modlamak sıcaklıkların düşmesinde ve stabil çalışmada etkisi var.Yanlış bir işlem yaptıysam soğutucunun da pek etkisi olmayacaktır.Xeon x5450 aynı şekilde 120 tdp ye sahip fakat 55 derece stabil çalışıyor.02.41 ve 07.12 dakikalarındaki sıcaklıklara bakabilirsiniz.TIKLA

Benim için konu hakkında deneyimli kişileri etiketlerseniz minnetdar olurum.

İşlemcim şu şekilde modlanmış.

Dosya Ekleri

• CPU.jpg.6f955def0ac334fe9dcf72e2ba3ec9a5.jpg
    CPU.jpg.6f955def0ac334fe9dcf72e2ba3ec9a5.jpg
    123,5 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Hangi birini düzeltelim. Öncelikle attığınız videonun altında kullanilan ekipmanlara baktığınızda soğutucu;

Ninja Plus Rev B

Özelliklerine netten bakabilirsiniz. Sonrasında Wraith Prism'in yerine taktıkları ve hız aşirttıkları işlemciler 65W'lık.

Islemci sogumuyorsa, modlamayı düzgün yaptıysaniz, montajı da düzgün yaptıysaniz, işlemcide de fiziksel bir arıza yoksa, neye bakalım RAM'leri mi degiştirelim?

Kağıt üzerinde iki işlemcide X5460, X5450 120 TDP sahip.@@Andar Han 65Watt neye göre yazdınız bilmek isterim.

Islemci sogumuyorsa, modlamayı düzgün yaptıysaniz, montajı da düzgün yaptıysaniz, işlemcide de fiziksel bir arıza yoksa.

Benim zaten konuyu açma sebebim ilk mesajımı okursanız zaten nerede yanlış yapıyorum bunu anlamak.Stok hızda sistem boşta 75 derece normal olamaz yani.

İllaki bir yerde bir sorun var ya işlemci düzgün modlanmamış ya da ben anakartı düzgün modlayamadım.(ama bu siteden yaptım ya doğru olması lazım)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı