ASUS P5KPL-AM SE sistem yükseltme önerisi

Ali Berk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimde iyi denmeyecek ve eski bir sistem var, ancak maalasef olan bu yani daha iyisini şu an için alma şansım yok. Sistem zaten iyi değilken bir de darboğaz, kasma gibi sorunlar çok can sıkıcı olmaya başladı. YouTube'da 1080p videoyu bile rahat izleyemiyorum. Sistem bilgilerini verip sizden bir tavsiye almak istiyorum.

Anakartım, ASUS P5KPL-AM SE
4 GB DDR2 800 MHz RAM'e sahibim.
AMD HD 7850 ekran kartı var. (1GB modeli)
İşlemcimde Quad qore Q9400

Şimdi sistem bu halde çok kötü. Ben performans arttırmak için overclock seçeneği varmış anakartta, sadece frekans değeri ile oynayarak 3.3 GHz'ye çektim, 2.66'dan. Çarpan kilidi, RAM overclock veya başka bir yolla daha da arttırma şansım var mı? Çünkü 1 MHz daha arttıramıyorum sanırım %20 limit var bilgisayar açılmıyor.
İkincisi bu anakartta 8 GB RAM desteği olmadığı söyleniyor, ama olan videolar ve kullananları gördüm, 8 GB RAM yapsam çalışma ihtimali var mı?
Ve şunu sormak istiyorum, hiçbir oyunda ekran kartım %100 kullanılmıyor hatta %50 seviyesinde ortalama. Yani darboğaz oluşuyor. Peki sizce neyi değiştirmeliyim? 8 GB RAM destekliyorsa, 4 RAM alsam bu sorun çözülür mü? Ekran kartım mı çok kötü yoksa işlemcim mi? Yani işin özeti çok bir şey istemiyorum FIFA 15'de mesela 100 FPS alıyorum ancak saçma sapan şekilde laglar, kasmalar oluyor bunlar olmasın yeter benim için, bu sisteme ne yaparak hayata döndürebilirim? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartının 8 GB RAM desteği yok. RAM'ları değiştirme. Bence işlemcini değiştir."HD 7850 1 GB darboğaz yapmayacak 775 pin işlemci" konusu açarak ve bütçeni yazarak öneri alabilirsin.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için ancak 4gb ve ddr3 bile olmayan bir anakarta darboğaz yapmayacak bir işlemci bile alsam sizce pişman olmaz mıyım? Acaba doğru soru şöyle mi olmalı, ddr3 destekleyen bir anakarta geçsem, ramleri 8'lesem, 7850 ve q9400 mü kalsa, yada q9400 yerine başka bir işlemci mi olsa, ve ddr3 destekleyen en mantıklı ve makul anakartı nasıl bulabilirim, çok fazla soru :)

Teşekkür ederim tavsiyeniz için ancak 4 GB ve DDR3 bile olmayan bir anakarta darboğaz yapmayacak bir işlemci bile alsam sizce pişman olmaz mıyım? Acaba doğru soru şöyle mi olmalı, DDR3 destekleyen bir anakarta geçsem, RAM'leri 8'lesem, 7850 ve Q9400 mü kalsa, ya da Q9400 yerine başka bir işlemci mi olsa, ve DDR3 destekleyen en mantıklı ve makul anakartı nasıl bulabilirim, çok fazla soru :)

DDR 3 2.el eski nesil anakartlar makul fiyata bulunabilir. Ama işlemci kısmını bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı