Asus P5KPL-AM SE vs GA G31M-ES2L

Yiğitt35

Megapat
Makaleler
9
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Türkçe öğretmenliği öğrencisi ve eski sistemler hastası :)
Arkadaşlar hangisinin CPU beslemesi daha iyidir? Hangisinin üzerine kurulacak sistemde fanlar daha sessiz çalışır? Hangisinde Q9400 işlemcimi stabil bir şekilde 3.0GHz üstüne çıkarırım?
@Sherlock Usman Aga bir bakar mısın?

Evet biliyorum, ikisi de G31 Chipset. Bilerek geçmek istiyorum o chipsete çünkü benim anakartımda da 4 GB RAM sınırı var ve 2 SATA portu dışında kaybım olmayacak. Merak ettiğim şey bu anakartı kullanan varsa fan kontrolü, Q9400 için OC potansiyeli iyi mi?

Evet biliyorum, ikisi de G31 Chipset. Bilerek geçmek istiyorum o chipsete çünkü benim anakartımda da 4 GB RAM sınırı var ve 2 SATA portu dışında kaybım olmayacak. Merak ettiğim şey bu anakartı kullanan varsa fan kontrolü, Q9400 için OC potansiyeli iyi mi?
E hocam onda da 4 GB RAM sınırı var.

Tamam, bir kaybım olmayacak. Ben RAM'i yükseltmek için anakart aramıyorum, OC asıl amacım ve mATX boyutunda olacak :) O yüzden hem OC hem de mATX olan anakart chipseti G31.

G41'lerin OC potansiyelini beğenmiyorum ya, ASRock G41M-VS3 anakartımı 8 GB RAM desteklemesine rağmen sattım. Maksimum 2.88GHz'e çıkıyordu Q9400. Ek olarak dip ses vardı, dayanamadım daha ve elden çıkardım onu. RAM yükseltmek gibi bir takıntım yok, 4 GB RAM yetiyor bana şu an.

G41'lerin OC potansiyelini beğenmiyorum ya, ASRock G41M-VS3 anakartımı 8 GB RAM desteklemesine rağmen sattım. Maksimum 2.88GHz'e çıkıyordu Q9400. Ek olarak dip ses vardı, dayanamadım daha ve elden çıkardım onu. RAM yükseltmek gibi bir takıntım yok, 4 GB RAM yetiyor bana şu an.
Şunu alın hocam o zaman, size anca o yetecek! Her G41 aynı değildir. ASUS g41'ler kaliteli.

Şunu alın hocam o zaman, size anca o yetecek! Her G41 aynı değildir. ASUS G41'ler kaliteli.

Sakin ol öncelikle :) Uygun fiyattan RAM-işlemci-anakart bulduğumdan dolayı soruyorum ASUS G31'i, bunların üçü 210TL.

Geri
Yukarı