Asus P5KPL SE ve 270W PSU olan sisteme GTX 650 taktım neden çalışmıyor?

kurter kurt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün GTX 650 ekran kartı aldım PC'ye taktım fakat ekrana güç gitmedi, açılmadı ve kapandı PC.
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum PSU 270W.

1. PSU yetersiz olduğu için mi açılmıyor?
  2. Anakart uyumsuzluğundan dolayı mı ?

Anakart özellikleri: Çizgi Elektronik | Ürünler | Anakartlar | Asus P5KPL SE Anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
270Watt'lık bir güç kaynağında açılması zor bir kart, sorun güç kaynağından yada ana kartın yonga setinden olabilir. Ekran kartını aldığın yerde deneme yapın güç kaynağından ise, yonga setinden ise sistemi komple yenilemen lazım.

Tİ olmayan GTX 650 ek güç girişi yok. Yükte 65-75 watt güç çekiyor. Bilgisayar açıldığında tam yükte çalışmayacağı için en azından görüntü vermesi gerekirdi.
Kartı güncel anakartlı başka bir bilgisayarda denemek fikir verebilir.

Tİ olmayan GTX 650 ek güç girişi yok. Yükte 65-75 watt güç çekiyor. Bilgisayar açıldığında tam yükte çalışmayacağı için en azından görüntü vermesi gerekirdi.
Kartı güncel anakartlı başka bir bilgisayarda denemek fikir verebilir.
Olması lazım. Şu videodaki kartta var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: Buradaki arkadaş 9500 GT'den GTX 650'ye geçiyor. Bilginiz olsun.

Haklısınız, ek güç girişli olmadığını varsaydım. Aslında tam marka model adı sormam gerekirdi. Evet bazı markaların üretimlerinde ek güç girişi var.
Güncel bir anakart ve ek güç girişi varsa yeterli bir PSU ile denenirse fikir verir.
BİOS güncel değilse o da güncellenebilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı