Asus P5Q Pro Sisteme Ekran kartı tavsiyesi

Usbehci

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Altı sene boyunca kullandığım Zotac GTX 275 448 bit 896 mb kartımı bugün emekliye ayırmış bulunmaktayım. Bu kartın sıfırını bulamadım, eğer bulabilirseniz veya bu kartın yerine önerebileceğiniz başka bir kart varsa ( nvidia tercihimdir ) ve yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim;
  • Anakart ---> Asus P5Q pro
  • Güç kaynağı ---> OCZ Stealth x stream 700W
  • Ram ---> OCZ 2x2 GB 800 mhz 5-5-5
  • İşelmci ---> Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 ghz
Anakartım pci-ex 2.0 destekliyor, alacağım kart sadece bu formatta mı olmalı? Bilgisayardan pek anlamam bu yüzden eksik bilgi varsa lütfen sorun elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım. Diğer forumlardan R9 270x önerildi fakat benim gözüm gtx 760'da kadı. Bu kartlarla ilgili yorum da yaparsanız mutlu olurum.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Not: Performanslı bir ürün de önerebilirsiniz. Bütçe 500 lira civarı olmalı ama sistemin kaldıracağı güçlü bir ürün için bir süre bekleyebilirim.

Risk derken darboğazdan mı bahsediyorsunuz? Eğer R9 270x performansını GTX 760'dan alabileceksem GTX760'ı alabilirim aralarında fazla fiyat farkı yok, nasıl olsa ileride bilgisayarı parça parça yenileyeceğim. AMD kartları hiç kullanmadım ve forumlarda çok sık ısı ve yazılım sıkıntıları okuyorum, bu yüzden sıcak bakmıyorum. Kartım bozulmasaydı beni 2 sene kadar daha idare ederdi ama almışken biraz iyi bir kart almak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı