ASUS P7H55-M vs Gigabyte GA H55M-S2

yavuz290

Hectopat
İyi günler X3440 işlemci sipariş ettim Çin'den, overclock yapacağım, soğutmam çok da iyi değil zaten o sebeple 3.2 falan yapmayı hedefliyorum, acaba hangisini tercih etmeliyim.
( İleride iyi bir soğutmayla belki daha fazlasını hedeflerim )
Sizce hangisini almalıyım, ikisini de 2. elden 300TL'ye buldum.

İyi günler X3440 işlemci sipariş ettim Çin'den, overclock yapacağım, soğutmam çok da iyi değil zaten o sebeple 3.2 falan yapmayı hedefliyorum, acaba hangisini tercih etmeliyim.
( İleride iyi bir soğutmayla belki daha fazlasını hedeflerim )
Sizce hangisini almalıyım, ikisini de 2. elden 300TL'ye buldum.

P7H55-M alabilirsiniz. Pro versiyonunu bulabilirseniz kaçırmayın derim.Olmazsa soğutma yaparsınız.​

Kalın soğutucu ise evet. İnce ise bulaşmayın.

ASUS iyidir bellek desteği de geniş ECC hariç her türlü RAM'i takmıştım. Stok fan ile OC'a bulaşma derim 95W işlemci.

Şu an bilgisayarın içi kapalı o yüzden internetten buldum ama buna benzer bir şey. Hangi dediğinize girer ki veya önerebileceğiniz ucuz bir soğutucu var mı? ( yani OC yapacağım bir fan bana ne kadara patlar )
Son sorum olarak, eğer OC yapmazsam X3440 R7 370'i besler mi?
Ne düşünüyorsunuz bu konular hakkında.
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Adsız.png

Şu an bilgisayarın içi kapalı o yüzden internetten buldum ama buna benzer bir şey. Hangi dediğinize girer ki veya önerebileceğiniz ucuz bir soğutucu var mı? ( yani OC yapacağım bir fan bana ne kadara patlar )
Son sorum olarak, eğer OC yapmazsam X3440 R7 370'i besler mi?
Ne düşünüyorsunuz bu konular hakkında.
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1280385
Hocam bu soğutucu tutar 3.2yi ama üstü imkansız.

Bence bu soğutucuyla OC'a bulaşma. Biraz para biriktir minimum 4 bakırlı al. X3470 kullandım ben overclocklanınca 4 bakırlı soğutucuyla sıcaklık 65 70 derece arasında seyrediyordu. Besleme konusuna gelince 4GHz'de 1080p de RX580'i çok az darboğazla besleyebiliyordu benim sistem. O kartın kas gücü ne kadar bilmiyorum araştırmak lazım.

Bence bu soğutucuyla OC'a bulaşma. Biraz para biriktir minimum 4 bakırlı al. X3470 kullandım ben overclocklanınca 4 bakırlı soğutucuyla sıcaklık 65 70 derece arasında seyrediyordu. Besleme konusuna gelince 4GHz'de 1080p de RX580'i çok az darboğazla besleyebiliyordu benim sistem. O kartın kas gücü ne kadar bilmiyorum araştırmak lazım.

3GHz falan yapsam yeter diye düşünüyorum, umarım yapabilirim, artık bir süre sonra soğutucu alacağım.

Hocam bu soğutucu tutar 3.2'yi ama üstü imkansız.

Ayrıca fanımın birebir aynısını buldum.
Umarım 2.9, 3 veya 3.2 yaptırtabilir.
Teşekkür ederim konuya katkılarınız için.
( İleride soğutucu alacağım fakat fiyatlara baktığımda şu an için ona bütçem kalmadığını gördüğümden yapamıyorum )

turbox-core-i5-2.26ghz-islemci-anakart-fan-bundle-takim-set-kcm50444988-1-318fd426a4124778b209...jpg

Geri
Yukarı