ASUS-P7H55-USB3 anakart için SSD önerisi

alpina

Femtopat
Daha fazla  
ASUS-P7H55-USB3 anakart için SSD bakıyorum. Sitesinden baktığım kadarıyla SATA3 desteği var anakartın. Sizce bu SSD bu anakart ile uyumlu mudur? Ve de iyi bir tercih midir?
Şimdiden teşekkürler fikirleriniz için.

İyi bir model değil. Anakartınızın SATA III desteği yok ayrıca, Sata 3 Gbps desteği var, bu da SATA II oluyor. Hız kaybı yaşanır ama yine de bir HDD'den daha hızlı olur. Size önerim Patriot Burst veya Apacer AS340 olur.
Bütçeniz varsa şu modele bakın;

İyi bir model değil. Anakartınızın SATA III desteği yok ayrıca, Sata 3 Gbps desteği var, bu da SATA II oluyor. Size önerim Patriot Burst veya Apacer AS340 olur.
Anakartın SATA 3 desteği yok mu? SATA 3 olmasa bile SATA 3 ile uyumlu çalışacaktır demek istediniz sanırım.

Anakartın SATA 3 desteği yok mu? SATA 3 olmasa bile SATA 3 ile uyumlu çalışacaktır demek istediniz sanırım.
Aynen, sitesinden kontrol ettim. SATA 3 desteği yok, SATA 2 desteği var ama sonuçta farklılık olmadığı için uyumlu olacaktır. Dezavantajı da hız kaybı tabii, belirtsem iyi olurmuş.

İyi bir model değil. Anakartınızın SATA III desteği yok ayrıca, Sata 3 Gbps desteği var, bu da SATA II oluyor. Hız kaybı yaşanır ama yine de bir HDD'den daha hızlı olur. Size önerim Patriot Burst veya Apacer AS340 olur.
Wd blue ve green serisi arasında ki farkı anlayamadım ben. Benim gönderdiğim seride 3DNAND özelliği görünüyor. Dayanıklılık açısından iyi bir özellik değil mi. neden tavsiye etmediniz
Aynen, sitesinden kontrol ettim. SATA 3 desteği yok, SATA 2 desteği var ama sonuçta farklılık olmadığı için uyumlu olacaktır. Dezavantajı da hız kaybı tabii, belirtsem iyi olurmuş.
1609672914245.png

Ben sitesinden baktığımda da böyle bir şey görüyorum. Bu sata3 desteği olduğu anlamına gelmiyor mu. Yanlış mı yorumladım

WD Blue ve Green serisi arasında ki farkı anlayamadım ben. Benim gönderdiğim seride 3D NAND özelliği görünüyor. Dayanıklılık açısından iyi bir özellik değil mi? Neden tavsiye etmediniz?
WD Green 2D diye biliyorum, ayrıca Green WD'nin en berbat SSD'si denebilir. Pek uzun ömürlü olmaz, kullananlar hızlarda düşüş olduğunu söylüyor. WD Blue modeli ise DRAM bulunduruyor, 3D NAND yongaya sahip. Her anlamda daha kaliteli bir model. Genel olarak WD ürünlerinde sıralama şöyledir, WD Black>Blue>Green.

WD Green 2D diye biliyorum, ayrıca Green WD'nin en berbat SSD'si denebilir. Pek uzun ömürlü olmaz, kullananlar hızlarda düşüş olduğunu söylüyor. WD Blue modeli ise DRAM bulunduruyor, 3D NAND yongaya sahip. Her anlamda daha kaliteli bir model. Genel olarak WD ürünlerinde sıralama şöyledir, WD Black>Blue>Green.
Teşekkürler. O modellere öncelik vereyim o zaman. Fiyat aralığı 60- 70 lira gibi arttı ama, sanırım uzun vadede daha iyi olacak önerdiğiniz model. Sandisk serisini hiç önermediğinize göre sanırım çok memnun etmeyecek bir seri.

Teşekkürler. O modellere öncelik vereyim o zaman. Fiyat aralığı 60- 70 lira gibi arttı ama, sanırım uzun vadede daha iyi olacak önerdiğiniz model. SanDisk serisini hiç önermediğinize göre sanırım çok memnun etmeyecek bir seri.
Hayır, Ultra 3D modelini öneririm. WD Blue ile ortak üretimler zaten, etiket basıp satıyorlar aynı ürünü. Daha ucuz olduğu için WD Blue modelini attım.

Geri
Yukarı