ASUS P7H57D-V EVO anakartta CPU LED ışığı kırmızı yanıyor

yunus doğruu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. ASUS P7H57D-V EVO anakartıma Xeon X3440 işlemci taktım. Her şey çalışıyor fakat ekran siyahta kalıyor. RAM'ler, PSU vs hepsi sorunsuz çalışıyor fakat siyah ekran kalıyor. CPU LED ışığı kırmızı yanıyor. Anakart daha önce i3 1. nesil işlemciyle çalışıyordu. Xeon çalışması için BIOS modlamak gerekiyor mu ya da bu anakarta X3440 işlemciyi nasıl çalıştırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O anakartın işlemci destek listesinde görünmüyor.

Xeon işlemciler destek listesinde çoğunlukla görülmez zaten. Fakat yabancı forumlarda bu anakart ve işlemciyi çalıştırmışlar. Arkadaşımdaki anakart P7H55 onun da işlemci destek listesinde Xeon işlemci yazmıyor ama kullanıyor şu an.

Xeon işlemciler destek listesinde çoğunlukla görülmez zaten. Fakat yabancı forumlarda bu anakart ve işlemciyi çalıştırmışlar. Arkadaşımdaki anakart P7H55 onun da işlemci destek listesinde Xeon işlemci yazmıyor ama kullanıyor şu an.

Anlıyorum, BIOS ile alakalıdır ama tahminen; işlemciyi yanlış takmış olma ihtimalin de yok değil mi? İşlemci bozuk da değildir umarım ayrıca. Kırmızı CPU LED'inin sebeplerinden biri yetersiz güç beslemesi de olabilir.

Anlıyorum, BIOS ile alakalıdır ama tahminen; işlemciyi yanlış takmış olma ihtimalin de yok değil mi? İşlemci bozuk da değildir umarım ayrıca. Kırmızı CPU LED'inin sebeplerinden biri yetersiz güç beslemesi de olabilir.
Asus'un sitesinden en son BİOS u alıp güncelleyeceğim. Bunun yerine 1156 pin için modlu BİOS bulabilir miyim? 775 sokette modlu bulunuyor da 1156 da göremedim.

ASUS'un sitesinden en son BIOS'u alıp güncelleyeceğim. Bunun yerine 1156 pin için modlu BIOS bulabilir miyim? 775 sokette modlu bulunuyor da 1156 da göremedim.

Modlu BIOS'lar hiç ama hiç uzmanlık alanım değil, şunu bırakayım:

Baktım o konuya daha önce de dediğim gibi Asus'un sitesinden en son BİOS'u yüklendiğimde insallah xeon u çalıştırır. Şimdilik aklıma başka bişey gelmiyor. İ3 işlemci çalıştırıyor xeon calistirmiyorsa ya bios tur ya da işlemci bozuktur. İnşallah bios guncelledikten sonra çalışır.

Modlu BIOS yok bu sokette. Resmi olmayan BIOS sürümleri var bazı anakartlar için ama modlu değil onlar da.
Yabancı bir forumda gördüm, Asus son BİOS'unda xeon mikrokodu bulundurmus. Yarın i3 işlemciyle kartı çalıştırıp son sürüm biosu yükleyip xeonu çalıştırmayı deneyeceğim. İnsallah sorunsuz çalıştırır.

Geri
Yukarı